• In English
 • Уряд закликає місцеві адміністрації спільно вирішувати питання опалювального сезону, - Остап Семерак
  опубліковано 24 вересня 2014 року о 10:04

  Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак закликав органи місцевого самоврядування брати більше відповідальності у питаннях підготовки до зими.

  В ефірі «Шустер Live» у вівторок, 23 вересня, Остап Семерак нагадав, що встановлені ліміти споживання газу в регіонах. «Якщо у нас є буханка хліба, і ми розуміємо, що з нею треба прожити, умовно, кажучи, тиждень, то ми повинні визначити ліміти для себе. І у цьому контексті важливо врахувати не так сьогоднішній день, як температурно-кризові дні, коли на вулиці буде -20. Але тут відповідальність лежить не тільки на Уряді, але й на місцевих органах влади, бо для того, щоб мати змогу балансувати з температурними режимами, треба було перед цим проробити серйозну роботу. Одні міста це зробили, а інші не подумали», - заявив Міністр Кабінету Міністрів.

  За словами Остапа Семерака, програма енергоефективності належить до пріоритетних програм як на рівні держави, так і на рівні регіонів. Це насамперед обумовлено тим, що газ власного видобутку не покриває всіх потреб промисловості та домогосподарств. «Уряд протягом літа закачував газ у сховища. Ми усвідомлюємо, що сьогодні для такого споживання, яке було минулого літа, нам не вистачає приблизно 4-5 млрд. кубометрів газу. Тому ми сподіваємося замістити їх іншими джерелами енергії», - наголосив Міністр.

  Не менш важливим пунктом, за його словами, є питання енергозбереження. У цьому контексті уже є певні позитивні напрацювання: «Хотів би анонсувати відповідний проект щодо енергозбереження з Ощадбанком, який підтримує український Уряд – це заміна вікон, утеплення будинків, заміна теплообмінників, заміна горілок на більш сучасні тощо».