• In English
 • Юрій Продан та Гюнтер Оттінгер повідомили про результати 12 засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства
  опубліковано 23 вересня 2014 року о 20:11

  Відбулась прес-конференція Міністра Юрія Продана та Віце-президента Єврокомісії з енергетичних питань Гюнтера Оттінгера у рамках 12 засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства.

  Юрій Продан зауважив, що Уряд України підтвердив свою налаштованість щодо виконання зобов’язань, які Україна взяла в рамках членства в Енергетичному Співтоваристві. «Ми готові імплементувати законодавство, передбачене Угодою про приєднання до Енергетичного Співтовариства, та налаштовані на спільну ефективну роботу»,- запевнив Міністр Юрій Продан.

  Пан Гюнтер Оттінгер у своєму виступі наголосив, що сьогоднішнє засідання дає чіткий сигнал – сигнал співпраці, розвитку, що спирається на ринок, і сигнал солідарності. «Наше нагальне завдання – гарантувати спільну енергетичну безпеку цієї зими», - зазначив пан Оттінгер. Він повідомив, що протягом цих днів завершується робота щодо проведення стрес-тестів з метою повної картини енергетичної безпеки та уникнення найгіршого сценарію. «Наше спільне розуміння полягає в тому, що газ не повинен бути інструментом політики, а газові поставки не повинні використовуватися як зброя в цій кризі», - наголосив Гюнтер Оттінгер.

  На запитання журналістів щодо майбутніх переговорів у тристоронньому форматі стосовно поставок російського природного газу Міністр Юрій Продан наголосив, що Українська Сторона готова до проведення переговорів. «Ми завжди пропонували компромісне рішення, консультувалися з Європейською Комісією і підтримували її пропозиції», - зазначив Міністр та додав, що Україна прагне досягти домовленостей щодо ціни на газ, яка була б справедливою та ринковою.