У МОН відбулася нарада щодо сприяння зовнішньому тестуванню в Україні

опубліковано 23 вересня 2014 року о 15:04

23 вересня 2014 року відбулася 16-та нарада партнерів Альянсу USETI (Програма сприяння зовнішньому тестуванню в Україні), у якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки Андрій Гевко, директор проекту Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні Ярема Бачинський, директор відділу координації програм та стратегії Місії USAID в Україні Брайан Фінк, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, координатор освітніх програм Громадянської мережі «Опора» Ольга Стрелюк, директор громадської організації «Центр освітньої політики» Олег Процак та інші.

На початку Міністр освіти і науки Сергій Квіт привітав учасників наради, побажав плідної роботи та зазначив, що МОН завжди активно співпрацює з Альянсом USETI.

На підтвердження цих слів Брайан Фінк також наголосив, що Альянс USETI з 2007 року спільно з Міністерством освіти і науки та Українським центром оцінювання якості освіти працюють для розвитку зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Зокрема, він підкреслив важливість прийняття нового Закону України «Про вищу освіту».

У свою чергу, заступник директора департаменту вищої освіти МОН Сергій Бондаренко зробив загальний огляд вступної кампанії до вищих навчальних закладів у 2014 році. Він повідомив, що у листопаді-грудні 2013 року МОН погодило правила прийому всім ВНЗ; була сформована конкурсна комісія з розподілу державного замовлення, яке вчасно було доведено до вищих навчальних закладів; у Міністерстві на період вступної кампанії працювала гаряча лінія та приймальня громадян.

Як зазначив заступник директора департаменту вищої освіти МОН, для 13 вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації Донецької та Луганської областей на бакалавра було доведено 7057 місць державного замовлення, на спеціаліста – 4678, магістра – понад 2 тис. місць. Для 54 ВНЗ І-ІІ р.а. на молодшого спеціаліста – понад 8,5 тис. місць.

Сергій Бондаренко підкреслив, що вступна кампанія на Донбасі була продовжена і незабаром завершиться.

Також він повідомив, що близько 1500 студентів з Криму були переведені до інших ВНЗ материкової України.

Координатор освітніх програм Громадянської мережі «Опора» Ольга Стрелюк представила попередні дані громадського спостереження за перебігом вступної кампанії 2014 року. Зокрема, вона наголосила на недосконалості так званої четвертої хвилі зарахування вступників («конкурс оригіналів») та на тому, що не всі вищі навчальні заклади оприлюднювали списки рекомендованих до зарахування на своїх сайтах.

Окрім того, Ольга Стрелюк звернула увагу на незадовільний механізм розподілення місць державного замовлення конкурсною комісією.

Під час наради також був представлений статистичний аналіз вступної кампанії за даними системи «Конкурс». Зокрема, у 2014 році було 12 млн. відвідувачів системи зі 140 країн світу (для порівняння, у 2013 році було 124 країни); 150 млн. переглядів сторінок; 97% відвідувачів з України; 27% відвідувачів з мобільних телефонів і планшетів (у 2013 році було 16%); одночасно з 10:00 до 22:00 год. на сайті знаходилося до 10 тис. відвідувачів, з піками до 15 тис. (у 2013 році було 4-6 тис. з піками до 10 тис.).

Учасники наради заслухали заступника директора Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Світлану Калашнікову, яка поінформувала про імплементацію Закону України «Про вищу освіту».