• In English
 • В Україні проходить національний круглий стіл з питань безпеки дорожнього руху у рамках розвитку транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія
  опубліковано 23 вересня 2014 року о 14:47

  23-26 вересня у Міністерстві інфраструктури проходитиме Національний круглий стіл з питань безпеки дорожнього руху в Україні, організований регіональним проектом «ТРАСЕКА Безпека дорожнього руху II» за участю представників Мінінфраструктури, МВС, Мінрегіону, МОЗ, МОН, КМДА, Укравтодору, Укртрансінспекції, Європейської бізнес асоціації та ін.

  За словами заступника Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер, регіональна програма підтримки  спрямована на визначення та усунення існуючих сьогодні проблем, пов’язаних з безпекою дорожнього руху. «Для того, щоб проблеми ліквідувати, їх треба вірно та чітко визначити. Подальша робота експертів, законодавців має бути спрямована на створення таких умов та розробку таких законів, які допомагатимуть кожній людині не лише не порушувати правила, а й спрощуватимуть сам процес дорожнього руху. Я сподіваюся, що результати цього семінару допоможуть створити систему безпеки, дійсно зручною для кожного громадянина», - зазначила Оксана Рейтер.

  Реалізацію проекту «ТРАСЕКА Безпека дорожнього руху II» розраховано на 2014-2016 роки. Проект передбачає надання сприяння країнам-бенефіціарам у здійсненні нормативних та інституційних реформ, ратифікації міжнародних угод; проведенні аудиту безпеки дорожнього руху, транспортних засобів та аналізу ділянок доріг підвищеної небезпеки; організацію системи технічного огляду транспортних засобів тощо.

  Також у рамках проекту передбачено проведення навчальних семінарів у 10 країнах-бенефіціарах: Україні, Азербайджані, Вірменії, Грузії, Казахстані, Молдові, Таджикистані,Туркменістані і Узбекистані. Проект фінансується Євросоюзом (1,899 млн. євро), координатором виступає компанія SAFAGESA.

  Експерти ЄС у рамках проекту надають допомогу в розробці і впровадженні плану дій для підвищення рівня безпеки дорожнього руху в кожній із цих країн, реалізація якого безумовно сприятиме підвищенню надійності транспортної системи коридору Європа-Кавказ-Азія, забезпеченню належного рівня захисту учасників дорожнього руху та навколишнього середовища. Менеджер по транспорту представництва ЄС в Україні Теодора Андрєєва підкреслила, що за європейським досвідом запровадження правильної координації системою дорожнього руху сприяє зниженню рівня транспортних пригод та запевнила у продовженні надання європейською стороною підтримки та технічної допомоги під час розробки та впровадження системи заходів з підвищення рівня безпеки дорожнього руху.

  Заступник Міністра висловила побажання, щоб під час підготовки базового комплексу заходів з підвищення безпеки дорожнього руху, експерти ЄС врахували ту економічну та політичну ситуацію, яка сьогодні склалася в Україні.

  У свою чергу Мінінфраструктури на постійній основі проводить роботу з підвищення рівня безпеки на дорогах, у тому числі відповідно до Глобального плану ООН у рамках Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, а відтепер й з огляду на підписання та ратифікацію Угоди про асоціацію, впроваджуватиме реформи відповідно до єдиних європейських стандартів.

  У рамках реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні до 2015 року, Транспортної стратегії України на період до 2020 року, Галузевої програми забезпечення безпеки руху на автомобільному транспорті на 2013-2015 роки реалізується комплекс заходів зі зниження аварійності та тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, посилюються вимоги до персоналу автомобільного транспорту та конструкції транспортних засобів (впровадження тахографів), започатковано технічне розслідування ДТП, розробляється Положення про систему управління безпекою руху на автомобільному транспорті з урахуванням норм міжнародного стандарту ISO 39001:2012 «Система управління безпекою дорожнього руху (БДР) - вимоги та настанови щодо застосування» тощо.

  Нагадаємо, у лютому 2000 року Україна ратифікувала Основну багатосторонню угоду про міжнародний транспорт щодо розвитку коридору Європа-Кавказ-Азія (ТRАСЕКА - англійська абревіатура вислову «транспортний коридор Європа-Кавказ-Азія») та проводить постійну роботу щодо реалізації її положень.

  Задля прискорення регіональної інтеграції в рамках транспортного коридору ТРАСЕКА за фінансової підтримки ЄС фінансуються проекти технічного сприяння ТРАСЕКА: Авіаційна безпека та безпека польотів у цивільній авіації ІІ; Логістичні процеси та морські магістралі ІІ; Діалог у сфері транспортних перевезень і взаємодії транспортних шляхів ІІ; Морський захист та безпека ІІ.