• In English
 • У МВС нагадали про кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства
  опубліковано 22 вересня 2014 року о 16:13

  Радник Міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк під час брифінгу в МВС звернувся до громадян України, кандидатів у депутати та членів виборчих комісій з проханням дотримуватися виборчих прав та наголосив, що за порушення норм Закону передбачено кримінальну відповідальність.

  Представник МВС зазначив, що відповідальність за подібні злочини передбачена розділом V Кримінального кодексу України «Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина». До порушень відносяться: перешкоджання здійсненню виборчого права і роботі виборчої комісії, фальсифікація виборчих документів чи підсумків голосування, порушення таємниці голосування, а також порушення порядку фінансування виборчої кампанії.

  За найтяжчі з них відповідальність може сягати аж до 10 років позбавлення волі.

  «З урахуванням нинішньої ситуації, особливу увагу буде приділено проведенню виборів у Луганській та Донецькій областях. Відповідно Міністерством внутрішніх справ там буде посилено охорону та надано допомогу в організації та проведенні голосування, – зазначив радник Міністра. - Ми сподіваємося, що кожен проявить свідому, чітку та високу суспільну позицію, а МВС у свою чергу зробить все можливе, аби запобігти зриву та будь-яким спробам фальсифікувати результати позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 26 жовтня 2014 року».

  Наприкінці Зорян Шкіряк закликав громадян при виявленні фактів, що стосуються порушення виборчого права, фальсифікації чи зриву виборчого процесу, звертатися до call-центру МВС за наступними номерами телефону: (044) 254-91-02, 0-800-50-02-02.