• In English
 • Коментар МЗС щодо резолюції Європейського Парламенту про ситуацію в Україні та стан справ у відносинах ЄС - Росія від 18 вересня 2014 року
  опубліковано 19 вересня 2014 року о 09:13

  В Україні вітають схвалену 18 вересня Європейським Парламентом резолюцію, у якій висловлено однозначну підтримку незалежності, суверенітету, територіальній цілісності та непорушності кордонів нашої держави, а також її праву на вільний європейський вибір.

  Резолюція Європарламенту називає речі своїми іменамивід засудження «неоголошеної гібридної війни» РФ проти України, до констатації того, що оголошений режим припинення вогню постійно порушується російськими військами і терористами, а також використовується для перегрупування та нарощування потенціалу.

  Важливо, що незважаючи на політично вмотивовані торговельні обмеження, запроваджені Росією проти ЄС, Європейський Парламент закликає до подальшого посилення тиску на Росію і підтверджує позицію про невизнання незаконної анексії Криму та спроб заснування квазіутворень на Донбасі.

  Закликаємо Росію прислухатися до сигналів Європейського Парламенту. Як зазначається в резолюції, відносини між ЄС та РФ зможуть повернутися у звичне русло лише тоді, коли Росія поважатиме територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України.

  Ми також вдячні Європейському Парламенту, який у своєму новому складі підтвердив європейську перспективу України відповідно до статті 49 Договору про ЄС.