• In English
 • Для нас важливо реальне впровадження політики, яка б допомогла етнічним спільнотам розвиватись і почуватись гідно, - Євген Нищук
  опубліковано 19 вересня 2014 року о 12:44

  Міністр культури Євген Нищук зустрівся з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс. Також на зустрічі були присутні заступник Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко та заступник Міністра Олександр Журавчак.

  У ході зустрічі особливу увагу сторони приділили обговоренню складної суспільно-політичної ситуації в Україні та військовим протистоянням, що відбуваються на Сході та Півдні України. Зокрема, у цьому контексті обговорили питання толерантності, мирного співіснування різних національних меншин.

  «У основі ментальності українців закладена непідробна повага до всіх, хто проживає на цій території, – зазначив Міністр культури Євген Нищук. - Розуміння різних етнічних груп з різними культурами, різними віросповіданнями є невід'ємною характерною рисою українців. Насправді тут дуже добре себе почувають і християни, і мусульмани, і юдеї; росіяни, молдавани, болгари. Ми усвідомлюємо, що така «різнобарвність» є основою нашої нації, що додає колориту і величі нашій країні. Інше питання, коли політикум постійно нав’язує нам цю різність, постійно розігрує карту начебто утиску».

  У зв’язку з цим, у порядок денний зустрічі включили питання діяльності нещодавно створеної Ради міжнаціональної злагоди.

  «Для нас важливо не просто формальне існування відповідних органів, а реальне впровадження політики, яка б допомогла всім етнічним спільнотам, що проживають на території України, розвиватись і почувати себе гідно», – звернув увагу Міністр культури.

  За результатами зустрічі Євген Нищук подякував за виявлену цікавість та підтримку у питаннях національних меншин. Зі свого боку Верховний комісар ОБСЄ висловила готовність до подальшої плідної співпраці.