• In English
 • Мінагрополітики: Проведення тематичних ярмарків може стати поштовхом для просування української продукції
  опубліковано 19 вересня 2014 року о 11:37

  18 вересня у приміщенні Мінагрополітики під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства відбулася нарада щодо функціонування виноробної та спиртової галузей.

  У заході взяли участь представники Мінагрополітики, Державної фіскальної служби, ДП «Укрспирт», профільних асоціацій та виробників.

  Учасники наради відзначили позитивну динаміку у наповненні державного бюджету за рахунок надходжень акцизних зборів від реалізації лікеро-горілчаної продукції. Так, збільшення надходжень за перше півріччя поточного склало понад 700 млн. гривень, що майже на 40% перевищує показники минулого року.

  Також учасниками наради були обговорені питання стану справ у виноробній та спиртовій галузях, проблеми та шляхи їх вирішення.

  Підсумовуючи зустріч, Ігор Швайка запропонував наприкінці вересня провести «День вина та винограду» у форматі виставки-ярмарку, де виробники винограду, вина та лікеро-горілчаної продукції змогли б представити свою продукцію.

  «Перебуваючи з візитом у Грузії, я відвідав декілька виноробних та коньячних заводів. І зробив висновок, що нашим виробникам дуже не вистачає свого позиціонування на ринку подібної продукції. Наприклад, в Грузії у жовтні проводитимуть так зване весілля вина та сиру, в Україні – День вина і винограду. Вважаю, що проведення подібного дня має стати поштовхом для просування української виноробної та лікеро-горілчаної продукції не тільки на внутрішньому ринку, але й на зовнішніх», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка.