• In English
 • Вінниччина суттєво скорочує споживання природного газу
  опубліковано 19 вересня 2014 року о 11:16

  Під час селекторної наради 18 вересня перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко повідомив, що на альтернативне паливо «заплановано перевести 28 котелень соціальних закладів (обласного підпорядкування) та 107 котелень у районах та містах області. Розрахункова економія газу – 7,0 млн. куб. м».

  За його словами, виконання робіт здійснюється за кошти місцевих бюджетів та в рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.2014 № 369 «Деякі питання соціально-економічного розвитку окремих територій у 2014 році». Для області передбачено субвенцію в обсязі 18,770 тис. грн. на впровадження заходів з енергозбереження щодо заміщення споживання природного газу у сфері теплопостачання. Сформовано перелік проектних пропозицій. Всього 46 проектів з дооснащення бюджетних котелень котлами з використанням альтернативних видів палива.

  Перший заступник голови облдержадміністрації відзначив, що внаслідок такої масштабної реконструкції із 876 шкіл Вінницької області 770 (майже 85%) працюватимуть на альтернативному виді палива. Загалом планується перевести на альтернативні види палива всі школи Вінниччини.

  «Важливими об’єктами з переведення на альтернативні види палива також є центральні районні лікарні. Адже вони мають достатньо великі площі і відповідно споживають надзвичайно велику кількість газу. Тому наразі вже підготовлено проектну документацію, згідно з якою 14 районних лікарень буде переведено на альтернативні види палива вже у цьому році. Аналогічна робота проводиться у соціальних закладах області з постійним перебуванням людей», - поінформував Андрій Гижко.

  Вінниччина співпрацює з міжнародними фондами та проектами щодо запровадження альтернативної енергетики. Завдяки такого роду співпраці, в місті Вінниця проводиться реконструкція ряду теплових мереж, що забезпечить скорочення споживання природного газу.

  «Приємно відзначити, що на сьогодні, внаслідок проведеної роботи, Вінницька область знаходиться у п’ятірці областей-лідерів зі скорочення споживання природного газу», - наголосив Андрій Гижко.

  Крім того, Вінницька ОДА розглядає можливість передбачити в обласному бюджеті кошти на компенсацію відсоткової ставки кредитів населенню, яке відмовлятиметься від використання у своїх будинках опалювальних котлів на природному газі, на користь тих, що працюють на альтернативних видах палива.

  18 вересня відбулося засідання Експертної ради з питань інвестиційно-банківської діяльності щодо кредитування енергозбереження під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка та за участі керівників банківських структур, на якому обговорено механізм компенсації та суму виплат за даною програмою.