• In English
 • Пропонуються зміни до Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства"
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 15:30

  17 вересня 2014 року на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проекту Закону України «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

  Проект Закону розроблено з метою подальшого нормативного врегулювання правового статусу приватних домашніх робітників співробітників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні, а також осіб, що працюють за трудовим договором та не входять до складу персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні.

  До цього часу в Міністерстві закордонних справ України та його представництвах реєструються паспортні документи лише членів дипломатичного складу, консульських посадових осіб, адміністративно-технічного та обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в України. Однак Законом України «Про зайнятість населення» не передбачено можливість оформлення дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства для приватних домашніх робітників співробітників іноземних дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні та осіб, що працюють за трудовим договором і не входять до складу їх персоналу. Це, відповідно, ускладнює процес отримання посвідки на тимчасове проживання на період роботи в Україні для зазначеної категорії іноземців, а інколи й позбавляє їх такої можливості.

  Таким чином, запропонована зміна до Закону України «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» врегулює правовий статус перебування в Україні приватних домашніх робітників співробітників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав в Україні та осіб, що працюють за трудовим договором і не входять до складу персоналу дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав в Україні.

  Проект Закону погоджено Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики, Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Державною міграційною службою та Службою безпеки України.