• In English
 • Для розширення співпраці головне - налагодження логістичного ланцюжка, - Ігор Швайка в інтерв'ю грузинським ЗМІ
  опубліковано 18 вересня 2014 року о 13:06

  Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка, перебуваючи з робочим візитом у Грузії, дав інтерв'ю грузинському телеканалу "Маестро TV".

  Головними питаннями під час спілкування стали співпраця України з Грузією, зважаючи на зниження товарообігу між країнами, торгівельні війни з РФ, а також мораторій на продаж землі в Україні.

  Зокрема, Ігор Швайка наголосив на необхідності посилення українсько-грузинської співпраці. "Ми тут для того, щоб з'ясувати причину існуючого зниження товарообігу та налагодити нові контакти і розширити співпрацю. На сьогодні головним завданням ми вважаємо налагодження логістичного ланцюжка",- сказав Ігор Швайка.

  Також Міністр наголосив на тому, що наразі Україна стала на шлях розвитку незалежності, зокрема, економічної. "Ми набуваємо економічної незалежності тільки цього року. Чому? Тому що Україна завжди мала якийсь запасний майданчик: наприклад, наша держава ніколи не прагнула до переходу на альтернативні види палива, адже завжди розраховувала на якісь газові преференції від Росії. Тепер нам доводиться самотужки себе забезпечувати, це боляче, складно, але цілком можливо", - зауважив Ігор Швайка, розповівши про можливість вирощування енергетичних культур в Україні.

  Також очільник Мінагрополітики підкреслив, що, в першу чергу, торгівельна війна з північним сусідом вдарила по переробній промисловості: м'ясо-молочній продукції, птахівництву. Також серйозно постраждала інфраструктура країни. Втім, на сьогодні активно триває диверсифікація ринків збуту: це країни Європи, ПАР, Китай, Бангладеш. Тобто, Україна на сьогодні може повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку держави, а також використати існуючий експортний потенціал, підсумував Ігор Швайка.