• In English
 • Держенергоефективності готове підтримати пілотні проекти зі створення біоенергетичних кооперативів
  опубліковано 17 вересня 2014 року о 17:44

  Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження готове підтримати пілотні проекти зі створення біоенергетичних кооперативів. Про це заявив Голова Агентства Сергій Савчук під час зустрічі з представниками проекту «Муніципальна енергетична реформа».

  Представники проекту продемонстрували пілотні проекти щодо створення спільних комунальних підприємств, кооперативів тощо, а також механізми державної підтримки у фінансуванні енергозберігаючих заходів для власників індивідуальних житлових будинків та об’єднань власників індивідуальних будинків (ОСББ).

  Як зазначив представник проекту Олег Левченко, наразі дуже актуально працювати над впровадженням пілотних проектів про об’єднання громад, тобто створення спільних комунальних підприємств, кооперативів тощо. Наразі створюється біоенергетичний кооператив, до якого планується долучити іще 6 сільських громад. «Даний кооператив дасть можливість громадам повністю відмовитись від газу і перейти на біопаливо», - зазначив О. Левченко.

  Також було запропоновано пілотний проект щодо державної підтримки у фінансуванні заходів з енергозбереження для власників індивідуальних житлових будинків та об’єднань власників індивідуальних будинків (ОСББ). Метою даного проекту є зниження споживання природного газу та теплової енергії в житлі. «Власник індивідуального житлового будинку або ОСББ зможе, виконавши енергоефективні заходи в своєму будинку, отримати з державного бюджету відшкодування 30% понесених витрат», - зазначив інший представник проекту Дмитро Левицький.

  Голова Агентства Сергій Савчук відмітив, що дані пілотні проекти мають спрямованість по заміщенню газу і Агентство сприятиме їх втіленню у життя.

  «Доопрацювати та чітко виписати механізми отримання кредитів тим, кому дійсно необхідно відшкодування коштів. Також було б добре створити Фонд енергозбереження, залучивши донорів, кошти з якого могли б використовуватись на компенсацію витрат за впровадження заходів із заміщення та скорочення споживання газу», - зазначив С.Савчук.