• In English
 • Укрзалізниця із зони бойових дій безкоштовно перевезла понад 11 тис. пасажирів
  опубліковано 17 вересня 2014 року о 11:23

  Укрзалізниця продовжує гуманітарні перевезення пасажирів із зони бойових дій. Станом на 16 вересня перевезено понад 11 тис. осіб, на суму 1,14 млн. грн. За інформацією департаменту пасажирських перевезень дальнього сполучення Укрзалізниці, в останні дні потік жителів Луганської та Донецької областей зменшився. Проте ще багато людей продовжує звертатися до залізничників за допомогою при виїзді з небезпечної зони.

  Залізниці взяли на себе ще одну, не менш важливу гуманітарну місію. Багато переселенців їдуть у ті міста, де у них немає ні рідних, ні близьких, які могли б їм дати тимчасовий притулок. Для таких людей справжнім порятунком стають залізничні вокзали. На вокзальних комплексах великих міст вже давно діють створені за підтримки залізничників інформаційні центри, в яких біженці можуть отримати консультації щодо проживання, працевлаштування, отримання пенсій та вирішення інших життєво важливих для них питань.

  Крім того, Укрзалізниця доручила працівникам вокзалів надавати переселенцям максимальну підтримку. Зокрема, було вирішено безкоштовно надавати тим жителям Донбасу, які прибувають з дітьми, в користування кімнати відпочинку або кімнати матері і дитини на всіх вокзалах, де такі кімнати є. Так, готель столичного вокзалу за три літніх місяці дав тимчасовий притулок майже 1 тис. переселенців, з них більше 500 дітей. Про це поінформувала заступник начальника вокзалу Київ-Пасажирський Валентина Білик: «У середньому щодня у нас зупиняється 20-25 осіб, які приїхали зі Сходу. Вони можуть жити в наших номерах кілька днів. За цей час органи влади та волонтери встигають визначитися з їхньою подальшою долею. Також у нас створені всі умови для догляду за дітьми. Є кімната прийому їжі з холодильником, у наявності також столи для сповивання грудних немовлят. Старші діти своє дозвілля можуть провести в ігровій кімнаті».

  Заступник начальника департаменту пасажирських перевезень дальнього сполучення Укрзалізниці Іван Карпяк повідомив: «Витрати на забезпечення безкоштовних перевезень людей із зони АТО вже складають більше 1,14 млн. грн. У цій сумі ще не враховані дані  Донецької залізниці за серпень. Усі ці витратиблагодійна допомога Укрзалізниці. У даній ситуації ми не могли залишатися осторонь, бо йшлося про життя людей. Причому в більшості це була найбільш незахищена частина населення: жінки з малолітніми дітьми і літні люди. Їхали вони в різні регіони країни, в Центральну, Західну Україну. Дуже багато дітей ми відправили до Одеси. А в останні кілька днів намітилася тенденція повернення жителів Донбасу в свої рідні міста. Ми й надалі продовжуватимемо цю роботу».

  Ситуація в Донецькій і Луганській областях залишається вкрай складною, наразі пасажирського сполучення з Донецьком немає. «Для переселенців ми оформляємо квитки з інших станцій, з яких ще відправляються пасажирські поїзди. Міжвідомчий координаційний штаб організовує їх вивезення в ці міста, в тому числі і автомобільним транспортом. Чимало біженців добирається до пункту відправлення приміськими поїздами. Всього з моменту початку бойових дій ми оформили з Красноармійська понад 1 тис. безкоштовних квитків для переселенців. Але зараз кількість від'їжджаючих зменшилася», – розповіла начальник вокзалу станції Красноармійськ Ірина Сердюк.