• In English
 • Заява МЗС щодо висловлювань міністра оборони РФ С.Шойгу
  опубліковано 16 вересня 2014 року о 19:58

  Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням сприйняло оприлюднену низкою російських ЗМІ заяву міністра оборони РФ С.Шойгу про розгортання «повноцінного та самодостатнього військового угруповання на кримському напрямку».

  Створивши на частині суверенної території України «сіру зону», яка де-факто не покривається чинними багатосторонніми договорами в галузі контролю над озброєннями, Російська Федерація продовжує нарощувати військову присутність в АР Крим та створювати там ударне військове угруповання з незрозумілими завданнями. Заявлені російським міністром причини таких військових приготувань – зростання іноземної військової присутності поблизу російських кордонів та загострення ситуації в Україні – не витримують жодної критики, особливо на тлі досягнення домовленості з припинення використання зброї у Донецькій і Луганській областях. 

  Міністерство закордонних справ України сприймає заяву С.Шойгу як таку, що дестабілізує ситуацію у всьому Чорноморському регіоні.

  Закликаємо Російську Федерацію припинити провокаційні дії, що несуть загрозу  суверенітету, територіальній цілісності України та миру в регіоні.