• In English
 • Скорочення торгівлі з РФ стало стимулом для відкриття бізнесом нових ринків, - Валерій Пятницький
  опубліковано 16 вересня 2014 року о 17:18

  Скорочення торгівлі з Російською Федерацією, яке спостерігається останнім часом, стало стимулом для відкриття бізнесом нових ринків, зокрема країн ЄС, та цілою низкою інших, навіть екзотичних ринків. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Валерій Пятницький на брифінгу в Будинку Уряду 16 вересня.

  «У нас падають обсяги торгівлі з Російською Федерацією і країнами СНД, і зростають, що досить показово, з країнами Європейського Союзу, - розповів Валерій Пятницький, аналізуючи характер торгівлі України у першому півріччі. - Більше того, через те, що, на жаль, посилилися протягом останнього часу різноманітні обмежувальні заходи з боку РФ, в нас почав зростати вихід на треті ринки».

  Валерій Пятницький наголосив, що бізнес, набуваючи певного досвіду, та виходячи з ситуації на міжнародних ринках, починає диверсифікувати свою торгівлю: «Досить часто це екзотичні ринки, на які просуваються різноманітні українські товари».

  Серед нетрадиційних ринків: Судан, Конго, Кувейт, Малі, Південний Судан, Тайланд, Сомалі, Мозамбік, Маврикія, Монголія, Індонезія, Нова Гвінея та ряд інших. Також досить перспективними для українських виробників є продовольчі ринки Китаю, Індії.

  Стосовно ситуації на традиційних ринках, Валерій П’ятницький повідомив, що загальний обсяг торгівлі товарами і послугами з РФ значно знизився. За 1 півріччя загальний товарообіг становив 16 млрд. 334 млн. дол. (зменшився на 3 млрд. 861 млн. , тобто на 19 %). «Наш експорт становив 7 млрд. 724 млн. і зменшився на 2 млрд. 326 млн. дол. Тобто більше ніж на 23 %. Імпорт становив 8 млрд. 610 млн. - зменшився на 1 млрд. 535 млн., або понад 15 %. В нас негативне сальдо з РФ становило майже 886 млн. дол.», - поінформував Торговий представник України.

  За його словами, до РФ експортували в основному продукцію машинобудування, металургійної та хімічної промисловості, а також продовольство. Левову частку імпорту з РФ становлять енергоносії (трохи більше 5 млрд. дол.), а також продукція машинобудування, хімічної, металургійної, промисловості.

  Валерій Пятницький зазначив, що товарообмін здійснюється практично однією і тією ж групою товарів, «тобто серед іншого ми є ще часто й прямими конкурентами».

  «Ми збільшуємо свій товарообіг з Європейським Союзом, обсяг експорту товарів і послуг в країни ЄС за півроку склав 11 млрд. 178 млн.  і збільшився на 1 млрд. 248 млн. дол. Обсяг імпорту – 11 млрд. 335 млн., зменшився на 2 млрд. 636 млн.», - повідомив Валерій Пятницький. При цьому він наголосив, що негативне сальдо з ЄС незначне, «фактично збалансована у нас торгівля», в значній мірі завдяки автономним преференціям, які були надані європейською стороною.

  «Автономні преференції будуть продовжені ще на 15 місяців, і український бізнес буде мати змогу експортувати свою продукцію в більшості випадків без сплати мит. Звичайно, що ті правила, які існують на ринку ЄС, треба виконувати, але поступово, пристосовуючись все більше і більше до цих правил, зменшувати перешкоду, - зазначив Торговий представник України. Водночас він додав: - В останній домовленості, яку ми досягли в тристоронньому форматі консультацій, є пункт про те, що Україна і РФ продовжать співпрацювати в рамках преференційного режиму, який є в рамках Угоди про вільну торгівлю країн-членів СНД. І сьогодні ми фактично працюємо над тим, щоб дійсно спробувати максимально розблокувати, звісно за наявності доброї волі наших партнерів, ті проблемні питання, як накопичилися. Я думаю, що це дозволить певним чином стабілізувати торгівлю і в напрямку СНД».

  Валерій Пятницький зазначив, що «тут дуже важливо активізувати роботу в рамках СНД по цілому ряду напрямків, це в першу чергу санітарно-фітосанітарне регулювання, технічне регулювання, митне співробітництво: «Тобто абсолютно прагматичних речах, які за будь-яких умов дозволяють говорити про регуляторні аспекти співробітництва і дійсно зменшення саме регуляторного впливу на торгівлю».