• In English
 • Колектив КНТЕУ передав пораненим в АТО військовим унікальний продукт, який покращує загальні показники організму
  опубліковано 15 вересня 2014 року о 17:15

  У Київському національному торгово-економічному університеті відбулася передача унікального харчового продукту “Реабікалт” для поранених, які перебувають на лікуванні у військових шпиталях Збройних Сил України.

  Продукт ентерального харчування “Реабікалт” характеризується високою енергетичною цінністю, вмістом білкової складової, незамінних амінокислот, вітамінів і мінеральних елементів. Пройшовши апробацію безпосередньо в Головному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь”, продукт підтвердив свою функціональну ефективність і позитивний вплив на корекцію порушеного обміну речовин в організмі людини на різних етапах лікування і відновлення.

  Унікальність продукту полягає в першу чергу в тому, що він є національним досягненням. Його розробили молоді науковці КНТЕУ – доцент Юлія Мотузка, аспіранти Дмитро Антушко, Юлія Міклашевська. А за виготовлення “Реабікалу” взявся небайдужий підприємець Євген.

  «Медичні заклади України користуються подібними продуктами, але вони завезені з інших країн і мають значну різницю в ціні, – розповідає доцент кафедри військової хірургії Української військової медичної академії Міністерства оборони України, діючий хірург військового шпиталю Сергій Асланян. – Український препарат стабілізує, а в подальшому покращує загальні показники організму бійця. Препарат може прийматися як продукт харчування, так і вводитися в судини. Варто зауважити, що важкопоранені бійці отримують цей продукт шляхом введення в організм його через крапельницю.

  Перша партія препарату виготовлена за рахунок коштів, зібраних силами професорсько-викладацького складу та студентства КНТЕУ. У виші триває акція “Врятуй героя!”, до якої долучилися всі небайдужі аби допомогти бійцям української армії, які знаходяться на передовій, та військовослужбовцям, які проходять лікування в військових шпиталях. У рамках акції студенти також придбали апарат вакуумної терапії, у якому мають велику потребу військові шпиталі.

  Нині студенти КНТЕУ, які пройшли навчання на курсах першої медичної допомоги, організували власний волонтерський рух і чергування в Головному військово-медичному клінічному центрі.

  «Наш колектив вважає за честь долучитися до надання усілякої допомоги безпосереднім учасникам АТО, – розповідає перший проректор КНТЕУ Наталія Притульська. – Приємно, що ми причетні до розробки та створення дуже потрібного нині пораненим препарату ентерального харчування. Хотілося б, щоб нашу ініціативу було підтримано на рівні держави, адже це вкрай необхідний продукт, який є невід’ємною частиною ефективності якісного медичного забезпечення військовослужбовців.