• In English
  • Досвід учасників АТО застосовується під час багатонаціонального навчання “Кленова Арка – 2014”
    опубліковано 15 вересня 2014 року о 14:43

    Учасники багатонаціонального навчання «Кленова Арка – 2014», що триває за участю майже 20 українських військовослужбовців у польському місті Люблін, приступили до практичної фази.

    За сценарієм навчання «Кленова Арка – 2014» було видано навчально-бойовий наказ, за яким міжнародний контингент займає базовий табір та організовує його охорону і оборону. Під час цього періоду важлива роль відводиться організації взаємодії між командиром батальйону та трьома підпорядкованими багатонаціональними ротами. Паралельно усі дії супроводжуватимуть заходи інформаційно-психологічної протидії, які забезпечать фахівці зі зв’язків з громадськістю, інформаційно-психологічних операцій та військово-цивільних відносин. Чи не вперше в серії навчань “Кленова Арка”, що триває з 2011 року, наголос робиться на протидії інформаційним атакам противника та ведення активних дій в інформаційному полі.

    Серед учасників навчання «Кленова Арка – 2014» є військовослужбовці однієї з аеромобільних бригад Збройних Сил України, які незадовго до цього повернулися після участі в АТО. Їхній бойовий досвід враховується під час планування та проведення операції за участі спільного литовсько-польсько-українського батальйону. Воїни-десантники швидко адаптуються до обстановки й ситуації та приймають правильні рішення.

    «Ми знаємо, як і де облаштувати блокпост, вести спостереження, правильно облаштовувати фортифікаційні укріплення, звідки ворог може вести вогонь, як маневрувати та протидіяти, – зазначив офіцер окремої аеромобільної бригади. – Колеги з інших армій беруть до уваги наші поради й впроваджують наш досвід в ході цього навчання».

    Варто зазначити, що українські військовослужбовці вперше у серії багатонаціональних навчань “Кленова Арка” в складі групи канадських інструкторів залучаються до проведення занять з теорії та практики процесу ухвалення військових рішень за міжнародними стандартами, порядку роботи програмного забезпечення імітаційного моделювання JCATS, а також зв’язків з громадськістю. Учасники цього заходу міжнародного військового співробітництва впевнені, що навчання стане хорошим досвідом та поповнить скарбничку особистого професійного розвитку кожного військовослужбовця.