• In English
 • Україна впевнено наближається до європейських стандартів у питаннях продовольчої безпеки
  опубліковано 15 вересня 2014 року о 12:44

  У Лондоні завершилася міжнародна конференція щодо реформування системи інспектування безпечності харчових продуктів для руйнування бар’єрів на шляху торгівлі та інвестицій.

  «Метою реформи повинен стати перехід до такої системи державного контролю за харчовою безпекою, яка забезпечить належний рівень захисту здоров’я та життя споживачів, не створюватиме надмірного тягаря для бізнесу та стимулюватиме розвиток сектору», - повідомив делегат конференції заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Віталій Башинський.

  Спільно із колегами із Великої Британії, Словенії та інших країн-учасниць заходу було обговорено досвід формування компетентного органу, який поєднує компетенції ринкового нагляду та безпечності харчових продуктів. Всіма учасниками заходу було визнано, що даний досвід може бути цікавим, але він не може бути ефективним. Про це свідчить досвід Нідерландів - відсутність суміжних компетенцій у сфері саме визначення безпечності харчового продукту та специфічності обох сфер. Тому учасниками кейсу було рекомендовано утворити окремі компетентні органи щодо безпечності харчових продуктів та ринкового нагляду із функціями захисту споживачів, які не матимуть дублюючих функцій із державними гарантіями безпечності харчових продуктів.

  Система державного контролю службою ветеринарної медицини України вже частково змінилася із ухваленням Верховною Радою України 22 липня 2014р. за основу та в цілому Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів" (реєстр. номер 4179а).

  Законопроект враховує основні вимоги законодавства Європейського Союзу, зберігає попередні принципи проведення державного контролю та врегульовує більшість неузгоджених питань, приводячи їх у відповідність до Кодексу наземних тварин МЕБ.

  Учасники конференції ознайомилися з досвідом Великобританії, Словенії, Узбекистану при проведенні реформування систем інспектування та отримали практичний досвід у сфері інспектування бізнесу, реформування організаційної структури контролюючих органів, організації ефективної системи державних гарантій у Великобританії.