• In English
 • Арсеній Яценюк: Ситуація в Україні - це не просто українське питання, а спільна відповідальність світу
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 21:52

  Ситуація в Україні – це спільна відповідальність світу за глобальну безпеку, це не просто українське питання, - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю «5 каналу» в п’ятницю, 12 вересня.

  Глава Уряду підкреслив, що Україна очікує від західних партнерів фінансової допомоги й отримання статусу ключового партнера Сполучених Штатів Америки, який не є членом НАТО: «Третє – це технічна допомога для проведення реальних реформ. Четверте – це допомога в військовому секторі - як побудова логістики армії, так і військово-технічне співробітництво. І п’яте – це тиск і стійка позиція наших західних партнерів, США і Європейського Союзу, по відношенню до Російської Федерації».

  Арсеній Яценюк зазначив: «Поза межами дискусії питання територіальної цілісності держави. Донецьк і Луганськ є, були і повинні бути частиною України. Що стосується миру, то я сповідую принцип, що країні потрібен мир. Але мир просто так ніхто нікому не дарує. За нього боротися треба».

  «Путіну вірити не можна, тому що він свою ціль давно поставив і буде до неї рухатися. Реалізація мирного плану потрібна. І для реалізації мирного плану нам за столом потрібні Сполучені Штати Америки і Європейський Союз», - підкреслив Глава Уряду.

  «Нам треба дуже багато зробити, щоб в Україні встановився справжній мир, щоб росіяни забрали своїх бандитів і терористів, щоб відновити контроль над кордоном. І це можна зробити тільки тоді, коли ми всі разом». – сказав Арсеній Яценюк.