• In English
 • Арсеній Яценюк на "5 каналі": Зменшення постачання газу з РФ до Євросоюзу - дуже серйозний будильник для ЄС
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 21:31

  Дії Росії зі зменшення постачання газу до країн-членів ЄС – це дуже серйозний будильник для Європейського Союзу - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю «5 каналу» в п’ятницю, 12 вересня.

  «Ми десятки разів заявляли про те, що почне Росія з України, а закінчить в Європейському Союзі. І те, що вчора зробила Росія, коли вона на 10% зменшила постачання газу до країн-членів Європейського Союзу, - це дуже серйозний будильник для Європейського Союзу», - підкреслив він.

  «До чого це приведе? От побачите, що в 5-10-літній перспективі це приведе до того, що Європа буде робити все, щоб відмовитися від російського газу. Так само, як Україна почала робити все, щоб зменшити свою залежність від російського газу», - сказав Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду нагадав, що Україна вже на 30% скоротила споживання газу: «Є об'єктивні і суб'єктивні причини. Суб'єктивна причина – це війна на сході, тому що промисловість почала менше споживати. Об'єктивна причина – люди почали менше використовувати газ. Усі національно-патріотичним духом сказали: ми не будемо платити гроші росіянам, бо потім на ці гроші Росія купує танки і приїжджає до нас в Донецьк і Луганськ».

  Він зазначив, що Україна вже накопичила майже 17 мільярдів кубічних метрів: «З 25 мільярдів кубічних метрів газу, які ми купували в Росії, 15 ми вже купуємо в країн-членів Європейського Союзу».

  «Додатково нам необхідно 5 мільярдів кубічних метрів газу, щоб пройти зиму. Якщо ми будемо використовувати по повній всі виробничі потужності з Європейського Союзу, то в дуже складних умовах, але зиму ми переживемо», - сказав Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду наголосив на необхідності жорсткої економії енергоресурсів: «У тому числі буде багато що залежати від температурних режимів. Нам треба буде дивитися, коли розпочинати опалювальний сезон, чи продовжувати канікули в школах і вищих навчальних закладах, яким чином побудувати роботу органів державної влади. Нам цю зиму треба пережити. І ми її переживемо».