• In English
 • Павло Петренко: У Криму - масове порушення прав людини
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 17:29

  «Ті протиправні дії та злочини, які вчиняє псевдовлада у Криму проти етнічних українців, кримських татар, інших громадян, - не може залишатися поза увагою як українського суспільства, так і міжнародної спільноти, так і правоохоронних органів», - наголосив Міністр юстиції України Павло Петренко на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 12 вересня.

  Він підкреслив, що на сьогодні в окупованому Криму відбуваються масові порушення прав людей, утиски, обшуки та переслідування українців, кримських татар з боку російських окупаційних сил.

  Павло Петренко констатував, що «за всіма фактами порушення прав людини, які зараз відбуваються у Криму, Мін’юст доповнює дані до справи, яка зараз розглядається у Європейському Суді з прав людини».

  Він додав, що справу з викрадення дітей-сиріт зі Сходу України окупантами Мін’юст вирішив довести до фінального рішення. «Ми подали велику заяву, де описали всі факти співробітництва Російської Федерації з терористами на Сході України, підтримки терористів, у першу чергу по фактах викрадення людей, незаконного їх утримання і позбавлення волі. І ми розраховуємо, що Європейський Суд з прав людини під час розгляду нашої великої заяви встановить ці факти, і це буде ще одним доказом, що Росія є тією країною, яка підтримує і фінансує терористів», - сказав Павло Петренко, додавши, що це потрібно не лише для несення відповідальності російськими чиновниками, а й для того, «щоб кінцево знищити міф, який зараз нав’язується Путіним, що зараз в Україні відбувається громадянська війна, що це війна між українською владою і так званими ополченцями». «В Україні відбувається війна між Росією і Україною. І Росія використовує найбільш ганебні методи ведення цієї війни: як використання забороненої у всьому світі зброї, так і викрадення людей», - додав Міністр.

  Він висловив сподівання, що дії, які вчиняються у Криму та на Сході України, не залишаться поза увагою міжнародної спільноти.

  Павло Петренко також повідомив, що у зв’язку з проведенням 14 вересня в окупованому Криму «так званих виборів до псевдозаконодавчих органів» Міністерство юстиції України два тижні тому звернулося з правовою позицією-зверненням до Генерального прокурора України про порушення кримінальних проваджень по факту незаконного проведення виборів у Криму. «Генеральна прокуратура на наше звернення відреагувала – порушено низку кримінальних проваджень. І ми інформуємо всіх тих осіб, які є наразі організаторами цих псевдовиборів, а основне тих осіб, яких будуть втягувати у так званий передвиборчий процес з організації цих виборів, що вони є співучасниками злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, зокрема статтею 109 – це посягання на територіальну цілісність і конституційний лад України. По цих фактах буде проведено розслідування і особи (незалежно стільки сплине часу) понесуть відповідальність за ті дії, які вони вчиняють щодо проведення псевдовиборів»,- заявив Павло Петренко.

  У свою чергу народний депутат України Мустафа Джемілєв також підтвердив порушення прав кримськотатарського народу, масові незаконні обшуки і перевірки, при яких не надаються ніякі документальні підтвердження. «Шукають нібито заборонену літературу, а риються в особистих блокнотах, комп’ютерах. І що наглядно – не залишають ніяких протоколів, навіть якщо і щось вилучають, немає і ніяких актів про проведення обшуку», - сказав Мустафа Джемілєв, додавши, що обшуки проводять слідче управління, ФСБ, прокуратура у зв’язку з нібито вчиненням провокацій татарами.

  Однак, за його словами, кримськотатарський народ вибори вважає недійсними і буде їх бойкотувати.

  Мустафа Джемілєв повідомив, що окупанти вилучають релігійну літературу, а також політичну; розшукують студентів, які заспівали гімн України;  встановлюють заборони не лише на в’їзд на територію Криму, а й на виїзд та ін.

  Він також наголосив, що кримські татари будуть звертатися у Європейський Суд з прав людини.