• In English
 • ДСНС України перевірила готовність системи цивільного захисту Запорізької області
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 12:44

  11 вересня у м. Запоріжжя, а також великих містах та всіх районах області, відбулися спеціальні навчання з цивільного захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру. За дорученням Президента та Кабінету Міністрів України, готовність до дій за призначенням та взаємодію територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області перевірив директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Григорій Марченко.

  У рамках навчань відбувся огляд аварійно-рятувальної техніки, яка може бути залучена до ліквідації екстрених ситуацій. Представники органів місцевої влади, керівництво ДСНС України, журналісти та місцеві мешканці ознайомилися зі спектром сил та засобів, які є на озброєнні Запорізького гарнізону.

  «Сьогодні ми побачили техніку, яка використовується в різних напрямах діяльності ДСНС України. Можу сказати, що у Запорізькій області наявні усі матеріальні ресурси, необхідне обладнання та фахівці, які знають свою справу. Головне управління ДСНС України в області належить до найкраще оснащених силами і засобами підрозділів та є одним з найсильніших з огляду на рівень професійної підготовки рятувальників. Це доводить і те, що незважаючи на велику техногенну завантаженість області, тут кількість надзвичайних ситуацій, їх масштаби та негативні наслідки – одні з найнижчих в Україні»,– підкреслив Григорій Марченко.

  Такі навчання, які охоплюють всю територію області, проводяться вперше. Вони поширюються на всі ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області. Тож сьогодні на огляді представлялася аварійно-рятувальна техніка ДСНС України, інших рятувальних, а також комунальних служб, створених для реагування на надзвичайні ситуації.

  Заступник голови обласної держадміністрації Петро Гончарук зазначив, що одним з головних завдань заходу було перевірити дієздатність техніки та особового складу до дій за призначенням. І як показав огляд, сили і засоби, які є на озброєні рятувальників запорізького гарнізону ДСНС України, готові до виконання задач та ліквідації надзвичайних ситуацій.

  Наступним етапом навчань стало практичне відпрацювання системи оповіщення області. У визначений термін у центрі Запоріжжя та на промислових підприємствах міста увімкнули сирени. В самому обласному центрі, а також в районних центрах краю та містах Енергодар, Мелітополь, Бердянськ та Токмак, за допомогою гучномовців населення інформувалося за учбовим сигналом. Крім цього, здійснювалося перехоплення ефірів однієї з радіостанцій та декількох центральних телеканалів. Ефіри переривали для оповіщення з включенням учбового сигналу «Повітряна тривога».

  Після огляду спеціальної рятувальної техніки відбулося засідання штабу цивільного захисту та Ради оборони області. За словами міського голови Запоріжжя Олександра Сіна, в на території міста нараховується 273 бомбосховища. 41 з них повністю готове до використання, 156 – частково і 76 – не підготовлені. Він зауважив, що для тимчасового перебування у місті є 35 496 підвальних приміщень. Головна проблема – більшість з них є приватною власністю або здані в оренду, й використовуються для підприємницької діяльності. Проте певна робота в цьому напрямі вже ведеться.

  «Створена нами комісія провела дослідження приміщень. Були проведені переговори з їхніми господарями, які закріпили відповідальних осіб з ключами. Цих людей ми знаємо, маємо з ними зв’язок, тож у разі необхідності вони прибудуть і забезпечать доступ до підвалів», – повідомив Олександр Сін.