• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 14:10

  Протягом минулої доби бойових зіткнень підрозділів ДПСУ з незаконними формуваннями не було. Однак прикордонним підрозділам доводиться продовжувати здійснювати охорону та захист державного кордону України в умовах вкрай напруженої обстановки на українсько-російському кордоні.

  У межах Донецької та Луганської областей продовжується концентрація та перегрупування сил ЗС РФ та незаконних збройних формувань, їх дозабезпечення озброєнням, важкою броньованою технікою, артилерією, боєприпасами та ПММ.

  10 вересня 2014 з РФ на територію України через пункт пропуску «Ізварине» у напрямку м. Краснодон прослідувало 12 танків, 48 БТРів, 1 БРДМ, 20 автомобілів «Урал» завантажені боєприпасами, 8 автомобілів «Урал» з особовим складом, 4 автомобіля ПВО, 5 паливозаправників. Разом із тим, до РФ виїхало декілька військових автомобілів «КамАЗ», 6 «Урал», 3 повнопривідних автомобілі та 2 паливозаправники.

  10 вересня 2014 зі сторони пункту пропуску «Новоазовськ» у напрямку н.п. Безіменне прослідувало приблизно 10 танків. На західній околиці цього населеного пункту  встановлено 2 установки РСЗВ БМ-21 «Град».

  У н.п. Білоярівка виявлено скупчення до 400 од. техніки. 10.09.2014 приблизно о 19:00 з н.п. Білоярівка через н.п. Амвросіївка на південному напрямку вирушила колона техніки, біля 76 одиниць під прапорами РФ.

  З 02:00 до 03:00 10 вересня 2014 з РФ через н.п. Дібровку в напрямку н.п. Дмитрівка (Донецька обл.) пройшли 10 танків та 3 САУ.

  За оперативними даними в Тельмановському районі інструкторами ЗС РФ проводиться інструктаж та спеціальні заняття з бойовиками, яких близько 1000 осіб, посилених 10 одиницями бронетехніки.

  Паралельно з проведенням у Чорному морі спільних навчань Sea Breeze Росія проводить навчальні стрільби берегових ракетних частин і літаків морської авіації Чорноморського флоту по морських цілях, що імітують корабельну ударну групу умовного противника.

  Проводиться фортифікаційне облаштування блокпостів ЗС РФ. О 12:50 10 вересня 2014 року двома вантажівками «Урал» в район Арабатської коси були доставлені та розвантажені бетонні блоки для укріплення блокпосту РФ в районі н.п. Стрілкове.

  Фактів ведення повітряної розвідки та порушень повітряного простору України не зафіксовано.