• In English
 • Коментар Речника МЗС на оцінки Уповноваженого МЗС Росії К. Долгова щодо окремих аспектів доповіді Amnesty International
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 18:00

  МЗС України позитивно відзначає той факт, що МЗС РФ сприймає доповідь авторитетної правозахисної організації Amnesty International як достовірне джерело інформації про події на Донбасі.

  В той час, як українська влада ретельно перевіряє усі наведені у доповіді оцінки та однозначно виступає за необхідність притягнення до відповідальності усіх, хто вчиняє злочини та зловживання у Донецькій та Луганській областях, російський МЗС традиційно не помічає насправді важливих аспектів доповіді, які свідчать про пряму причетність Російської Федерації до злочинів в Україні.

  Зокрема Amnesty International вказує на безпосередню участь Російської Федерації у роздмухуванні конфлікту шляхом підтримки терористів на сході України. Очікуємо, що МЗС Росії настільки ж переконливо засудить терористичну діяльність підтримуваних Росією «сепаратистів», на яких, за оцінкою Amnesty International, і покладається звинувачення у тяжких порушеннях прав людини в регіоні.

  Вимагаємо від російської сторони дослухатися до обґрунтованих закликів Amnesty International та всього міжнародного співтовариства і нарешті зупинити безперебійний потік озброєння та іншу допомогу терористам, вивести регулярні війська з території України та припинити дальші провокації, які порушують мирні домовленості та положення мінського протоколу щодо деескалації ситуації на Донбасі.

  Довідково: Генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті, перебуваючи з візитом у Києві, представив доповідь організації, в якій серед іншого зазначив:

  “Докази, якими ми володіємо, вказують на те, що Росія розпалює конфлікт шляхом прямого втручання, а також шляхом підтримки сепаратистів на сході України. Росія має зупинити безперебійний потік озброєння та іншу допомогу сепаратистам, оскільки саме вони вдаються до тяжких порушень прав людини в регіоні.”

  Дослідники Amnesty International задокументували випадки невибіркових обстрілів артилерійським вогнем, викрадень, катувань та вбивств на сході України.

  Росія багаторазово заперечувала будь-яку причетність до бойових дій на території України, проте супутникові знімки та свідчення, зібрані організацією, беззаперечно вказують на протилежне.