• In English
 • Зустріч міністрів закордонних справ Східного партнерства: міжнародно-визнані кордони держав-учасниць не можуть бути змінені
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 11:34

  9 вересня у м. Баку відбулося 4-те неформальне засідання міністрів закордонних справ країн-учасниць Східного партнерства. Україну на заході представляла заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, Європейський Союз – Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства та Штефан Фюле та Заступник Генерального секретаря Європейської служби зовнішніх відносин Хельга Шмідт.

  Під час засідання Молдова, Грузія та Україна наголосили, що очікують у рамках Ризького Саміту Східного партнерства на чіткий сигнал від ЄС щодо перспективи членства.

  Окрім цього, особлива увага учасниками була приділена питанням безпеки. «Незалежність, суверенітет та територіальна цілісність країн-партнерів надзвичайно важлива для Європейського Союзу», - відзначив Штефан Фюле, висловивши сподівання, що спільними зусиллями вдасться знайти можливості встановлення миру в регіоні.

  Представник європейської зовнішньополітичної служби Хельга Шмідт, у свою чергу, висловила сподівання, що переговори у Баку сприятимуть подальшому розвитку співробітництва ЄС та країн-партнерів у подоланні нових викликів у сфері безпеки, з якими стикаються усі країни регіону.