• In English
 • Арсеній Яценюк: В України є два агресори: зовнішній - Росія, і внутрішній - корупція та безвідповідальність. Для перемоги потрібна єдність
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 11:28

  «У нас є два агресори. Перший зовнішнійце Російська Федерація. А другий агресорвнутрішній: корупція, безлад, безвідповідальність, відсутність нормальної організації. Подолавши цих двох агресорів, ми зможемо перемогти», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 10 вересня, в якому взяли участь Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов, голови обласних державних адміністрацій та міста Київ.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що для перемоги потрібна єдність: «Як би не було складно - єдність всіх, незважаючи на різні політичні вподобання і навіть незважаючи на виборчий процес. Мова йде про долю країни, а не про кількість місць в Парламенті».

  Глава Уряду також наголосив, що військова організація Українице «не що інше, як пострадянське міністерство оборони»: «Без радикальних змін в системі туди можна ще десятки мільярдів відправити, і толку не буде ніякого. Тому перше питанняце модернізація військової організації в країні. І для цього нам необхідно отримати не тільки зброю, а й фахівців, які здатні змінити якісну логістику військової організації».

  Ще одне питання, яке, за словами Арсенія Яценюка, необхідно обговоритице «лінія Маннергейма чи проект «Стіна»: «Це оборонні укріплення, які треба будувати дешево і швидко».

  Третє питання, підкреслив Глава Уряду, стосується національної економіки: «Економіка знаходиться в стані війни. Ми можемо внести десятки законів у Парламент, сотні нормативно-правових актів, ми підготували реформи, - але жоден інвестор не зайде в країну, якщо в країну зайшли російські війська з танками, «Градами», кулеметами і диверсантами».

  «Не вирішивши питання зупинки війни, відправки російських військ на бази дислокації - хай Путіна охороняють - і відновлення кордону, на території України ніяка реформа не буде зреалізована. Тому що війна зараз є основним фактором. Країні потрібен мир, і ми зобов’язані зробити все для цього», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Прем’єр-міністр повідомив, що на порядку денному сьогоднішнього засідання Уряду є декілька важливих питань, ключове з яких – забезпечення обороноздатності держави. Буде заслухана доповідь Голови Державної прикордонної служби з питання облаштування українсько-російського кордону, а також Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій - щодо заходів стосовно цивільного захисту громадян України.