• In English
 • Держкомтелерадіо закликає державні ТРК дотримуватися закону про вибори
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 16:45

  Держкомтелерадіо нагадує державним телерадіоорганізаціям про необхідність суворо дотримуватися вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» та сприяти рівному доступу учасників виборчого процесу до засобів масової інформації під час позачергових виборів до Верховної ради України в 2014 році.

  Зокрема, відповідно до наказу Голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка керівники державних телерадіоорганізацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо, зобов’язані здійснювати висвітлення виборчого процесу на засадах об’єктивності, неупередженості та збалансованості, дотримуватися принципу рівних умов та можливостей учасників виборчого процесу.

  На передвиборний період державні телерадіоорганізації повинні внести зміни у сітки мовлення для оприлюднення політичної агітації. Розміщення матеріалів передвиборчої агітації має здійснюватиметься за рахунок коштів виборчих фондів на умовах рівної оплати за одиницю ефірного часу.

  Розцінки одиниці ефірного часу не можуть перевищувати розміру середньоарифметичного значення ціни за комерційну рекламу (рекламу, розповсюдження якої має на меті отримання прибутку) за останні три квартали року. Ці розцінки можуть окремо розраховуватись для робочих днів і для вихідних та святкових днів, а також окремо для різних за кількістю потенційної аудиторії періодів ефірного часу.

  Умови надання ефірного часу для проведення передвиборної агітації політичних партій та кандидатів у депутати повинні бути розміщені на офіційних веб-сайтах ТРК та опубліковані у друкованих ЗМІ.

  Крім того, державні ТРО мають забезпечити виробництво та трансляцію відео- та аудіороликів з роз’яснення виборчого законодавства «Вибори-2014». Аудіо- та відеозаписи усіх передач, що містять передвиборну агітацію, мають зберігатися протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів.