• In English
 • У п'ятирічній перспективі Україна може стати незалежною від російського газу, - Арсеній Яценюк в інтерв'ю "ТСН. Тиждень"
  опубліковано 07 вересня 2014 року о 22:04

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що в п’ятирічній перспективі Україна може диверсифікувати постачання газу і перестати залежати від Російської Федерації в газовому питанні. Про це Глава Уряду сказав в інтерв’ю програмі “ТСН. Тиждень” на каналі “1+1”.

  Арсеній Яценюк нагадав, що коли Уряд України розпочав роботу, в українських газових сховищах було 5 мільярдів кубічних метрів газу: “Це практично нуль, тому що це так званий буферний газ, його викачати неможливо”.

  “Зараз у нас вже близько 16 мільярдів кубічних метрів газу. З 25 мільярдів, які ми купуємо в Росії, 15 ми вже стали купувати в Європейського Союзу через Польщу, Угорщину і Словаччину”.

  Основний реверс, запущений нещодавно, - це 10 мільярдів кубічних метрів газу на рік через Словаччину: “Він суттєво допоможе нам пережити зиму.”

  За словами Арсенія Яценюка, Україні не вистачає ще 5 мільярдів кубічних метрів газу: “Буде непросто. Тепло не буде, зразу попереджаю, - але не замерзнемо”.

  Глава Уряду зазначив, що шанси на отримання цього реверсу були вкрай низькі через тиск Росії  і відзначив спільну позицію всіх країн-членів Європейського Союзу і Європейської комісії безпосередньо у вирішенні цього питання.

  Відповідаючи на запитання, чи є запуск цього реверсу перемогою, Арсеній Яценюк сказав: “Я не люблю кидатися цими словами. До перемоги ще далеко. Перемога - це тоді, коли ми не будемо взагалі купувати російський газ. Це не рік, не два, але в п’ятирічній перспективі ми можемо сказати, що Україна диверсифікує постачання газу і перестане залежати від Російської Федерації”.

  Арсеній Яценюк також наголосив, що Уряд бореться з корупцією в енергетичному секторі: “Це не всім подобається, в першу чергу колишнім олігархам Віктора Януковича. Будемо відбирати майно виключно на законних підставах, яке вони вкрали в держави. Будемо підвищувати ренти, заставляти платити податки”.