• In English
 • Павло Петренко: За останній місяць в електронних торгах взяли участь 426 тис. громадян
  опубліковано 05 вересня 2014 року о 15:38

  Міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу у Будинку Уряду повідомив про підсумки роботи Системи електронних торгів арештованим майном за останній місяць.

  Міністр наголосив, що нова система довела свою ефективність результатами торгів.  Це відкритий прозорий ринок, де всі бажаючі беруть участь. «Це означає, що жоден державний виконавець, жодна приватна структура не впливають а ні на формування ціни, а ні на порядок реалізації майна. Майно реалізується через Інтернет на біржовому майданчику. І всі бажаючі, які хочуть купити це майно, мають для цього абсолютно легальну можливість», - підкреслив Павло Петренко.

  За його словами, «за останній місяць, коли з 5 серпня в торги включилася фактично вся Україна, сайт СЕТАМ відвідало 426 тис. громадян, тоді як раніше допускалися до торгів 1-2 учасники і про їх проведення ніхто з пересічних громадян не знав».

  На сьогодні на сайті СЕТАМ розміщено 4 тис. 200 лотів різноманітного майна, «в той час, коли раніше реалізовувалося лише 95% ліквідного майна (нерухомість, автомобілі), на якому найбільше заробляли, а все інше або розкрадалося, або списувалося». 

  Павло Петренко підкреслив, що «за перший місяць роботи СЕТАМ на території всієї України при стартовій вартості тих лотів, які були реалізовані (сума складала 65 млн. грн.), громадяни купили це майно за 80 млн. грн., тобто понад 20% ріст від стартової вартості майна, яке виставлялося на електронні торги».

  Крім того, за його словами, на сьогодні на перших торгах реалізовується набагато більше товарів, понад 60% майна, в той час, як раніше з перших торгів продавалося лише 3% майна. «Тому що законом передбачено, що якщо з перших торгів майно не реалізовується, то воно оцінюється на 30%, пізніше – на 50%. Фактично через таку схему знецінювали ті об’єкти, які були цікаві для приватних ділків і продавали своїм підконтрольним структурам», - пояснив Павло Петренко.

  Він підкреслив, що завдяки спільній позиції Уряду та Прем’єр-міністра вдалося зламати дану корупційну схему.

  «СЕТАМ - Система електронних торгів арештованим майном виправдала себе як система, яка фактично прибирає суб’єктивний фактор і вплив державних виконавців, приватних структур на реалізацію майна; це та система, яка дає можливість через конкуренцію, через вільний ринок придбати майно, яке цікавить», - підсумував Павло Петренко.