• In English
  • МОЗ: За медичною допомогою у заклади охорони здоров'я звернулося 48 тис. переселенців
    опубліковано 05 вересня 2014 року о 12:42

    «На сьогодні за медичною допомогою у заклади охорони здоров'я системи Міністерства охорони здоров’я звернулося 48 тис. осіб, переселених з Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, з Донецької та Луганської областей, що складає 20,4% від усіх зареєстрованих, з них 22 127 дітей (46,1%)», - повідомила в. о. директора департаменту медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я Альона Терещенко на брифінгу у Будинку Уряду 5 вересня.

    Вона наголосила, що всі громадяни-переселенці, які звертаються за медичною допомогою, – отримують її: «Вони отримують якісну медичну допомогу, і жодного прецеденту на сьогодні щодо відмови внутрішньо переміщеної особи в закладах охорони здоров'я не було».

    При цьому Альона Терещенко поділилася приємною новиною: з числа внутрішньо переміщених осіб зі Сходу народилося 447 немовлят, «які добре себе почувають». А всі породіллі, за її словами, отримали безкоштовну медичну допомогу. Вона наголосила, що всі вагітні жінки також отримують безоплатну медичну допомогу.

    Крім того, в. о. директора департаменту повідомила, що заклади охорони здоров’я здійснюють профілактичні огляди дітей-переселенців дошкільного та шкільного віку. На сьогодні понад 11 тис. дошкільнят пройшли медогляд, щоб отримати право відвідувати навчальні заклади, а також понад 24 тис. школярів.

    Альона Терещенко наголосила, що переселенці, які потребують високоспеціалізованої допомоги, повинні отримати в регіональному штабі довідку про те, що вони дійсно переміщені особи. «Ця довідка дає право на безоплатну медичну допомогу у високоспеціалізованих закладах незалежно від того, що ви прописані у Луганській чи Донецькій областях, Автономній Республіці Крим чи м. Севастополь. У будь-якому закладі регіону, де ви будете зараз проживати, вам допомога буде надана безкоштовно у межах фінансування закладу», - звернулася до громадян в. о. директора департаменту.

    Вона повідомила, що за медичною високоспеціалізованою допомогою в науково-дослідні інститути системи Національної академії медичних наук звернулося вже 12 тисяч 173 особи з числа внутрішньо переміщених осіб зі Сходу (на першому місці - це інститут очних хвороб та тканинної патології, на другому - інститут ендокринної патології, третьому - інститут нейрохірургії та інститут серцево-судинної хірургії).

    Альона Терещенко також відзначила, що Міністерство охорони здоров'я розробило пам'ятки для внутрішньо переміщених осіб для організації медичної допомоги та тривожних сигналів у стані здоров'я, які потребують втручання психологів. Крім того, організовано роботу психологів, у тому числі дитячих.

    Також з міжнародними агенціями підготовлено та узгоджено перелік та кількість гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (індивідуальні аптечки, аптечки на об'єктах розташування переміщених, набори-пакети для новонароджених, набори для невідкладної допомоги тощо).

     

    Довідково

    За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби України станом на 4 вересня 2014 року на території України виділено 875 об'єктів на 52 456 місць, у яких розміщено 28 829 осіб.