• In English
 • Колишній льодовий палац "Авангард" передано до сфери управління Міністерства молоді та спорту
  опубліковано 04 вересня 2014 року о 15:36

  3 вересня 2014 року Уряд прийняв розпорядження Кабінету Міністрів України «Про віднесення будівлі льодового палацу у м.Києві до сфери управління Міністерства молоді та спорту».

  Відтепер льодовий палац (колишня назва – «Авангард») загальною площею 8422,8 кв. м., розташований по вул. Мельникова, 46а, переданий до сфери управління Мінмолодьспорту.

  Це дозволить утворити на його базі державне підприємство, а також завершити розпочату в 2010 році реконструкцію, на яку з державного бюджету протягом 2010-2013 років було виділено близько 30 млн. грн.

  Колишні власники палацу - підприємства «Авангард»- неефективно використали бюджетні кошти, що призвело до занепаду льодового палацу, який свого часу використовувався для підготовки спортсменів хокейного клубу «Сокіл».

  Передача будівлі льодового палацу дозволить ефективно використовувати державне майно для проведення спортивних, культурно-масових і інших заходів.

  У планах Міністерства – створити на базі льодового палацу базу олімпійської підготовки для українських хокеїстів.

   

  Довідково

  В листопаді 2013 року Мінмолодьспорт звернулося до Генеральної прокуратури з проханням витребувати з незаконного володіння Дитячо-юнацького учбово-спортивного центру профспілок м. Києва «Авангард» будівлю льодового палацу площею 8 422,80 кв. м., що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Мельника, 46а, та визнати право власності за державою.

  17 березня 2014 року, позовом заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі Фонду державного майна України та Мінмолодьспорту, Господарським судом м. Києва вирішено визнати право власності за державою на будівлю льодового палацу площею 8 422,80 кв. м., що знаходиться за адресою м. Київ, вул. Мельника, 46а.

  15 травня 2014 року Ухвалою Київського Апеляційного господарського суду вищезазначене рішення залишено без змін, а апеляційна скарга Дитячо-юнацького учбово-спортивного центру профспілок міста Києва «Авангард» без задоволення.

  5 серпня 2014 року Вищим господарським судом України залишено без змін Рішення господарського суду м. Києва від 17 березня 2014 року та Ухвалу Київського Апеляційного господарського суду від 15 травня 2014 року.

   

  Стосовно реконструкції будівлі льодового палацу

  Протягом 2010-2013 років з державного бюджету через місцевий бюджет м. Києва було виділено Дитячо-юнацькому учбово-спортивному центру профспілок м. Києва «Авангард» близько 30 млн. грн. для реконструкції Льодового палацу.

  Керівництвом підприємства профспілок «Авангард» в 2010 році був укладений з ТОВ «WM-Україна» Договір на закупівлю обладнання для реконструкції Льодового палацу на суму 14,9 млн. грн.

  Однак керівництво підприємства профспілок м. Києва «Авангард» прийняло на об'єкт та дозволило встановити лише обладнання на суму 3,2 млн. грн. Решта обладнання з невідомих причин керівництво підприємства «Авангард» відмовляється приймати від «WM-Україна» нічим не аргументуючи.

  В 2011 році підприємством «Авангард» був укладений Договір з «WM-Україна» на виконання робіт з реконструкції та передані керівництву підприємству «Авангард» для підписання акти приймання-передачі виконаних робіт на суму близько 13,5 млн грн. Згадані акти з невідомих причин керівництвом «Авангарду» не підписані до цього часу.

  Вже протягом двох років на спорткомплексі «Авангард» не ведуться роботи з реконструкції, незважаючи на те, що в 2013 році з бюджету м. Києва на початку року було виділено 7,9 млн. грн. В подальшому рішенням Київради зменшило фінансування спочатку до 2,5 млн. грн., а в подальшому до 1,3 млн. грн. а згодом до кінця 2013 року зняло асигнування.