• In English
 • Уряд звертається до Парламенту невідкладно ухвалити закон про приватизацію: під неї підпадають понад 1200 об'єктів
  опубліковано 03 вересня 2014 року о 16:12

  «Ми звертаємося до Парламенту невідкладно прийняти закон про перелік об'єктів, що не підлягають приватизації. Уряд іде на саму масштабну приватизацію. Ми вилучаємо з переліку об'єктів, які не підлягали приватизації, 1251 об'єкт», - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який представив на засіданні Уряду в середу, 3 вересня, План дій «Відновлення України».

  Скептикам ідеї приватизації він відповів: «Я скажу, хто буде виступати проти приватизації - ті, які за рахунок адміністративного впливу і політичних важелів чи то в Парламенті, чи то в Уряді, чи то в Адміністрації Президента будуть розставляти керівників державних компаній і фактично приватизовувати ці компанії, висмоктуючи, як вампіри, з державних компаній ресурси, гроші і активи».

  Арсеній Яценюк наголосив, що приватизація має відбуватися «на прозорих конкурсах і аукціонах»: «Хто дав найвищу ціну, без обмежувальних критеріїв, і хто гарантує розвиток підприємства, - купуйте і працюйте. Завдання Уряду і влади – регуляція і отримання доходів. Завдання бізнесу – робота, збільшення власних доходів і, відповідно, збільшення кількості робочих місць і дохідності свого бізнесу».

  Він зазначив, що по Одеському припортовому заводу і по інших заводах Уряд пропонує, щоб так звані «пробні пакети акцій, до 5%, які розміщуються як перший крок до приватизації об'єкта, розміщувалися на біржах не в Україні, а на західних біржах». «Тоді ми побачимо реальну ціну об'єктів. Ми хочемо чесної, прозорої і ефективної приватизації із західними партнерами. На Варшавській біржі визначимо, скільки коштує, а не на українській, де самі собі малюють і самі в себе купують», - підкреслив Глава Уряду.