• In English
 • Затверджено угоду між урядами України та Ісландії про спрощення оформлення віз
  опубліковано 02 вересня 2014 року о 17:30

  27 серпня 2014 року на Урядовому засіданні прийнято постанову № 387 «Про затвердження Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Ісландії про спрощення оформлення віз», підготовлену згідно з положеннями Закону України «Про міжнародні договори України».

  Угоду було підписано 25 вересня 2013 року у м. Нью-Йорк (США) міністрами закордонних справ України та Ісландії.

  Проект зазначеної постанови Кабінету Міністрів України розроблено Міністерством закордонних справ України з метою створення правових підстав для набрання чинності даної Угоди шляхом її затвердження Урядом України.

  Проект постанови також погоджено Міністерством внутрішніх справ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Службою безпеки та Державною міграційною службою України.

  Положеннями Угоди визначаються категорії громадян, які отримуватимуть 5-річні багаторазові візи (батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в Ісландії, бізнесмени, журналісти, офіційні особи центральних та місцевих органів влади, постійні члени офіційних делегацій), а також категорії осіб, яким оформлюватимуться однорічні багаторазові візи (діячі науки, культури, спортсмени, професійні перевізники, члени екіпажів поїздів, учасники програм обміну між спорідненими містами).

  Передбачається також встановлення безоплатного порядку оформлення віз низці категорій громадян України (дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в Ісландії, учні, студенти, громадяни, які подорожують з гуманітарною метою, інваліди та супроводжуючі особи, спортсмени та супроводжуючі особи, журналісти, професійні перевізники, члени екіпажів поїздів, пенсіонери, діти віком до 18 років та залежні особи віком до 21 року, члени офіційних делегацій, представники центральних та місцевих органів влади, учасники програм обміну між спорідненими містами).

  Угодою встановлюються єдині для всіх дипломатичних представництв і консульських установ Ісландії, а також держав, які уповноважені оформлювати візи від імені Ісландії, терміни розгляду клопотань громадян України про оформлення віз, а також перелік документів, які вимагатимуться при розгляді таких клопотань, у залежності від мети планованої поїздки.

  Набрання чинності зазначеною Угодою сприятиме інтенсифікації розвитку відносин між Україною, Ісландією та Європейським Союзом в політичній, економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах.