• In English
 • На російському режимі лежить відповідальність за війну в Європі, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 01 вересня 2014 року о 16:27

  «На російському режимі лежить відповідальність за війну в Європі, за вбивство наших людей,  крадіжку Криму, знущання над мільйонами українців. І все це за бажання відновити Радянський Союз», - сказав Прем’єр-міністр України в понеділок, 1 вересня, в Дніпропетровській обласній державній адміністрації.

  Арсеній Яценюк вручив медаль «За військову службу Україні» рядовому міліції Олексію Маврінуміліціонерові батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» ГУ МВС України в Київській області. Нагороду отримала мати Оксана Пушенко.

  Міністр МВС України Арсен Аваков за участь у бойових діях, проявлені мужність та відвагу, вірність присязі вручив табельну вогнепальну зброю командиру спецбатальйону «Дніпро-1», майору міліції Юрію Березі, заступнику командира спецбатальйону «Дніпро-1» В’ячеславу Печененку, командиру спецбатальйону «Донбас», капітану міліції Семену Семенченку, командиру батальйону «Миротворець» Андрієві Тетеруку, заступнику голови Дніпропетровської ОДА Борису Філатову.

  Юрій Береза подарував Арсенієві Яценюку осколок від «Граду», який не вразив українських бійців. «Якщо він буде у вас, він не вразить і Україну, він пройде мимо», - сказав командир спецбатальйону «Дніпро-1».

  Арсеній Яценюк нагадав, що 75 років тому розпочалася Друга світа війна: «Ніхто з нас не міг подумати, що такі осколки від російського «Града» будуть нищити Україну і вбивати наших людей. Тоді радянська Росія влаштовувала спільні паради з військами «Вермахту». Світ зробив висновки. Це так не пройде».

  Для того, щоб зупинити війну, за його словами, «потрібна єдність всередині України і сила духу, яку демонструють хлопці, які вийшли з оточення (Під Іловайськом. – Ред.), не здалися і вивели наших бійців»: «Перше, що необхідно, - це наша впевненість у перемозі, наша єдність, сила духу».

  «Звичайно, ми очікуємо і допомоги ззовні. Низка санкцій, які були вже застосовані, виявилися кроком до певного стримування, але далекі від вирішення конфлікту. Час називати речі своїми іменами. Росія і Володимир Путін розв'язали цю війну. На російському режимі лежить відповідальність за війну в Європі, за вбивство наших людей, за крадіжку Криму, за знущання над мільйонами українців. І все це за бажання відновити Радянський Союз», - наголосив він.

  «Радянський Союз впав. І той, хто буде намагатися відновити будь-яку імперію, впаде так само безславно, як і його попередники», - сказав Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк повідомив, що зараз тільки в Дніпропетровську перебуває близько чотирьохсот поранених бійців АТО: «Ми відправимо сюди додаткові ресурси, щоб забезпечити лікування і допомогу цим хлопцям. По всій країні багато поранених, багато сімей залишилися без батька, без сина. І це так не пройде - кожна людська трагедія повернеться тому, хто створив цю трагедію».

  «Певен, що ми пройдемо ці випробування. В першу чергу треба покладатися на власні сили. Самоорганізація всього українського народу, боротьба на кожному місці, хто б де не був, і допомога фронту», - сказав Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що підтримує позицію Президента України стосовно військового керівництва і наголосив на необхідності «радикальних й кардинальних змін у військовому керівництві країни».

  Він подякував командирам спецбатальйонів, «які не покинули бійців, не здалися, вийшли з оточення і готові далі воювати за нашу країну».