• In English
 • Посилено державний контроль цільового використання борошна із зерна державного інтервенційного фонду
  опубліковано 01 вересня 2014 року о 12:00

  Відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» Міністерством аграрної політики та продовольства України було розроблено постанову «Про внесення змін до Порядку постачання та використання борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду», яку прийнято Кабінетом Міністрів України.

  Діюча до цього редакція постанови не мала чіткого визначення, на які потреби можна використовувати дане борошно. Це призвело до ситуації, коли виробники хліба використовували отримане борошно на виготовлення комерційних сортів хліба, а не соціальних.

  Змінами, що зазначені постановою, конкретизовано поняття соціальних сортів хліба, а саме, що це хліб вагою більш як 500 грамів з борошна пшеничного вищого, першого і другого сортів та їх суміші, борошна житнього та суміші борошна пшеничного та житнього простої рецептури (борошно, дріжджі, сіль, вода) без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків.

  Тож прийнята постанова врегулює питання контролю за цільовим використанням борошна із зерна державного інтервенційного фонду, яке спрямовано для виготовлення соціальних сортів хліба.