• In English
 • Заява МОН щодо "початку навчального року" на захоплених терористами територіях Донбасу
  опубліковано 01 вересня 2014 року о 10:11

  Заява Міністерства освіти і науки України щодо «початку навчального року» на захоплених агресором та терористами територіях Донецької та Луганської областей.

  Наприкінці серпня маріонеткове керівництво терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» розповсюдило серед учнів, батьків, педагогічних працівників погрози щодо необхідності прибути 1 вересня до навчальних закладів для «початку навчального року». Одночасно, за інформацією правоохоронних органів, російські інтервенти та бойовики готують низку терористичних актів у навчальних закладах, що становить смертельну загрозу для громадян.

  Як вже неодноразово заявлялося, навчальний рік у Донецькій та Луганській областях за рішенням місцевих органів виконавчої влади розпочинається 1 вересня лише у навчальних закладах, що перебувають на територіях, підконтрольних органам влади Держави Україна.

  У населених пунктах, тимчасово захоплених російськими військовими підрозділами та бойовиками з «ДНР» і «ЛНР», навчальний рік розпочнеться лише після звільнення цих територій. Орієнтовною датою початку навчальних занять визначено 1 жовтня 2014 року.

  Будь-які дії російських інтервентів і терористів, що матимуть на меті імітацію «навчального процесу» є і небезпечними, і незаконними.

  Участь педагогічних працівників у таких провокаційних діях (вихід «на роботу», проведення «занять», «виховних заходів» тощо) є неприпустимою й матиме правові наслідки.