• In English
 • Юрій Продан зустрівся із заступником Секретаря США з питань торгівлі Метью Мюррейєм та Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 17:39

  Сьогодні, 28 серпня, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан зустрівся з заступником Секретаря США з питань торгівлі Метью Мюррейєм, Послом США в Україні Джеффрі Пайєттом та представниками Посольства США в Україні. З української сторони у зустрічі також взяли участь Перший заступник Міністра Юрій Зюков та представники НАК «Нафтогаз України».

  Головну увагу під час  зустрічі було приділено  проблемі  забезпечення паливом українських ТЕС, що виникла в наслідок  дій  бойовиків на Сході України та шляхам стабілізації  ситуації.  У якості одного з варіантів вирішення проблеми сторони обговорили можливість постачання в Україну вугілля або заміщуючого палива американськими компаніями. Метью Мюррей зазначив, що на сьогодні є пропозиції від американських компаній по постачанню в Україну  вугілля необхідних марок. Робота за цим напрямком буде продовжуватися. Також Метью Мюррей наголосив на значному  потенціалі країн у розвитку співпраці в енергетичній сфері і за іншими напрямками (видобуток вуглеводнів, ядерна енергетика, інші).

  У ході розмови на прохання американської сторони Мінстр Юрій Продан  поінформував про стан та перспективи продовження  переговорів у форматі Україна – ЄС – Російська Федерація щодо постачання природного газу в Україну та до країн ЄС.  

  Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт зазначив, що США і надалі підтримуватимуть Україну в здійсненні заходів, що сприяють посиленню енергетичної безпеки країни. 

  Сторони погодили подальші  спільні дії за зазначеними вище напрямками.