• In English
 • Олег Мусій: Військова агресія Росії становить загрозу глобальній безпеці
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 15:35

  Військова агресія Росії становить загрозу глобальній безпеці. Про це сказав Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час виступу на Конференції Всесвітньої організації охорони здоров’я з питань здоров’я та клімату, яка 27-29 серпня проходить у Женеві.

  За його словами, спроби застосування Росією своєї національної юрисдикції по відношенню до ядерних об'єктів Криму прямо порушують Угоду між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 21.09.1995.

  «Такі дії Росії створюють пряму загрозу міжнародному порядку, встановленому Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 01.07.1968 р. У зв'язку з цим Україна застерігає російську сторону від вчинення будь-яких дій, спрямованих на порушення без'ядерного статусу частини території України, окупованої Російською Федерацією», - зазначив він.

  «Вже сьогодні ми є свідками чисельних артилерійських ударів та руйнувань хімічних та інших промислових об'єктів України, у зв'язку з чим виникають серйозні занепокоєння щодо назрівання екологічної катастрофи у центрі Європи. Маючи у своєму озброєнні надсучасну військову техніку, яка дозволила збити цивільній літак «Боїнг», терористи також можуть завдати військового удару по одній з діючих атомних електростанцій України. Гіркий досвід Чорнобильської катастрофи не може і не має бути забутий міжнародним співтовариством», - сказав він.

  Одним з найбільш актуальних прикладів є неспроможність належного виконання Україною міжнародних зобов'язань за Договорами з Японією в рамках Кіотського протоколу.

  Міністр зазначив, що об'єднання країн проти путінського режиму, постійний міжнародний тиск на подібні до нього диктатури, мають стати пріоритетом діяльності країн заради збереження екології  планети, здоров'я людей та глобальної безпеки майбутніх поколінь.

  Олег Мусій від імені Уряду України подякував тим країнам, які надають всесторонню підтримку нашій державі у цей не простий період.