• In English
 • Володимир Хоменко: Українська Служба фінрозслідувань врахує кращий грузинський досвід
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 14:49

  «Досвід Грузії у створенні фінансової поліції, а згодом – Слідчої служби Мінфіну надзвичайно корисний для нашої держави», - заявив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час розмови з начальником Слідчої служби Мінфіну Грузії Лері Барнабішвілі. Зустріч відбулася у рамках робочої поїздки представників ДФС до Грузії.

  «Реформу податкової системи, яку нині здійснюють в Україні, грузинські колеги реалізували ще 2004 року», - наголосив він.

  На думку В. Хоменка, актуальним завданням для України є впровадження грузинської практики контролю податкових накладних, особливо щодо декларування операцій з товарами підакцизної групи в режимі реального часу. «Згадані напрацювання варто використати в Україні», - наголосив він.

  Лері Барнабішвілі запевнив українських колег у готовності Грузії підтримувати українські реформи у сфері фінансового контролю.

  Він наголосив на важливості жорсткої взаємодії усіх правоохоронних служб, що працюють у цьому напрямку. Секрет грузинського успіху, за його словами, полягає в «усуненні дублювання функцій та у визначенні єдиного державного органу, відповідального за фінансовий контроль і розслідування».

  З цією метою, за словами Лері Барнабішвілі, у Грузії зосередили підслідність економічних злочинів у єдиному правоохоронному органі. «На базі підрозділів МВС, Міністерства безпеки та Мінфіну створили Фінансову поліцію, підрозділи якої згодом реорганізували у Слідчу службу Мінфіну Грузії».

  Нагадаємо, що делегація ДФС України на чолі з першим заступником голови Володимиром Хоменком здійснює робочу поїздку до Грузії. Проведено переговори з Міністром фінансів Грузії Нодаром Хадурі, заступником Міністра фінансів Гіоргієм Джавахішвілі, начальником Слідчої служби Мінфіну Грузії Лері Барнабішвілі. Українські податківці ознайомилися з аспектами взаємодії органів фінансових розслідувань, внутрішніх справ та Служби доходів.