• In English
 • МОЗ розробило методичні рекомендації для лікарів як діяти у військовий період
  опубліковано 28 серпня 2014 року о 13:56

  Методичні рекомендації, розроблені Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та затверджені МОЗ України, відправлено в медичні заклади тих областей, де ведуться бойові дії.

  Як повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України – керівник апарату Василь Лазоришинець, який курує питання забезпечення медичних закладів, розташованих в зоні АТО, близько 300 брошур отримають медики обласних та районних лікарень Донецької та Луганської областей. «Аналогів подібних методичних рекомендацій ще не було, адже й досвіду функціонування системи охорони здоров’я в військовий час також Україна не має», - зауважив заступник Міністра.

  Методичка «Функціонування системи медичного захисту населення в особливий період (воєнний час) за умов сучасних військових дій» містить розділи, що подають аналіз втрат військового та цивільного населення, аналіз пошкоджень та поранень, рекомендації щодо забезпечення медичного захисту населення тощо. Українські лікарі отримають можливість ознайомитись з досвідом колег у міжнародних конфліктах, зокрема, під час військових дій у Чечні, Лівії та Сирії.

  Міністерство охорони здоров’я й надалі приділятиме увагу інформаційній підтримці медиків, які потребують вивчення світового досвіду в питаннях надання медичної допомоги в період військових дій.