• In English
 • Енергоблок №6 Запорізької АЕС достроково підключено до мережі
  опубліковано 27 серпня 2014 року о 18:06

  27 серпня в 13:49 енергоблок № 6 Запорізької АЕС достроково підключено до енергосистеми після закінчення планового середнього ремонту. Планове завершення ремонтних робіт - 7 вересня 2014 року.

  Професійне планування ремонтних робіт і подальше проведення ремонту дозволило пустити шостий енергоблок більш ніж на 11 діб раніше запланованого терміну. Це дасть можливість Запорізькій АЕС виробити додаткові мільйони кіловат-годин електроенергії для України.

  «Ремонт на шостому енергоблоці проходив в умовах чіткого дотримання високого рівня безпеки та надійності роботи обладнання, правил і норм безпеки. Персонал, що брав участь у проведенні планового ремонту, впорався зі своїми завданнями якісно і професійно, що дало можливість вивести блок з ремонту раніше запланованого терміну», сказав генеральний директор ЗАЕС В'ячеслав Тищенко.

  На енергоблоці № 6 в ході середнього ремонту виконано такі основні регламентні роботи: середній ремонт реакторної установки з перевантаженням активної зони; капітальний ремонт парогенератора 2; капітальний ремонт виймальної частини та електродвигуна головного циркуляційного насоса 4 (ГЦН); капітальний ремонт теплообмінника аварійного розхолоджування. Під час ремонту здійснено відправлення 48 відпрацьованих тепловиділяючих збірок (ВТВЗ) на зберігання на майданчик ССВЯП. Також виконано середній ремонт турбіни з розтином циліндра низького тиску №3 (ЦНТ); капітальний ремонт підігрівача високого тиску 7А (ПВТ). На електротехнічному обладнанні виконано середній ремонт технологічно взаємозв'язаного устаткування - турбогенератор - збудник - вимикач - токопровод; а також виконано поточний ремонт фаз «А», «В», «С» блочного трансформатора Т-6.

  На даний момент на Запорізькій АЕС в роботі знаходиться всі 6 енергоблоків. Сумарна потужність генераторів становить 5 200 МВт.

  З початку 2014 року запорізькі атомники виробили вже понад 24 млрд кВт-г електроенергії, а з початку пуску - більше 975 млрд. кВт-г електроенергії. Це черговий внесок колективу Запорізької АЕС у зміцнення енергетичної безпеки країни.

  Радіаційний фон в районі розташування атомної електростанції відповідає природним значенням і на 27 серпня складає 8-12 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

  Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

  В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.