• In English
 • У Мінекономрозвитку обговорили правові аспекти торговельної політики України та Росії
  опубліковано 27 серпня 2014 року о 17:06

  У Мінекономрозвитку проведено нараду щодо правових аспектів торговельної політики України та Російської Федерації у контексті укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і формування Євразійського економічного співтовариства. Засідання відбулося у рамках підготовки до тристоронніх консультацій Україна – ЄС – РФ, за участю експертів Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ, Міністерства юстиції, Міністерства освіти та науки України, а також провідних наукових економічних інститутів країни (Національного інституту стратегічних досліджень, Інституту економіки та прогнозування НАНУ, Науково-дослідного економічного інституту Мінекономрозвитку).

  Відкриваючи засідання, директор департаменту торговельно-економічного співробітництва з країнами СНД та РФ Володимир Авраменко зазначив, що завдання профільних міністерств і наукових установ на сьогодні полягає в тому, щоб сформулювати нові аргументи для продуктивного діалогу з Російською Федерацією, які б могли переконати російський уряд у тому, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не суперечить розвитку українсько-російських торговельних відносин.

  «Метою нашої сьогоднішньої наради є обмін думками, підготовка пропозицій до основних засад торговельної політики України у відносинах з Російською Федерацією, підготовка нових аргументів для обговорення з Росією, які б могли переконати, що Угода про асоціацію України з ЄС не тільки не суперечить економічним інтересам країн Митного союзу, а навпаки може сприяти модернізації промисловості та підвищенню експортного потенціалу цих країн».  

  Під час наради обговорювалися питання подальшого розвитку та сценарії змін торговельних відносин між Україною та Росією. Також були представлені заходи, які б могли компенсувати негативний вплив погіршення економічного співробітництва з РФ (із можливим поширенням на відносини з усіма країнами – учасницями Митного союзу) на окремі експортоорієнтовані галузі та регіони України, які значною мірою залежать від доступу на ринок країн Митного союзу.

  Окрім того, експерти торкнулися питання правового статусу України у Співдружності Незалежних Держав і перспективи подальшого формату участі України в Зоні вільної торгівлі з країнами СНД у зв’язку з підписанням Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною. Великої уваги було надано обговоренню питань щодо наслідків створення Євразійського економічного союзу, до якого входить Росія, Казахстан, Білорусь, для двосторонніх торговельних відносин України з державами   ЄАЕС, зокрема Росією.

  За результатами наради прийнято підсумковий документ, який разом із відповідними аналітичними матеріалами направлено до Кабінету Міністрів України.