• In English
 • Сьогодні у Національному театрі ім. Івана Франка розпочнеться 95-й сезон. У фойє відкрита меморіальна дошка Богдану Ступці
  опубліковано 27 серпня 2014 року о 12:30

  Доторкнутися до руки Богдана Сильвестровича Ступки відтепер можна у стінах Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Напередодні дня народження народного артиста України у фойє театру відкрита меморіальна дошка з відтиском його руки. Урочисту церемонію відкриття провели за участю колективу театру Франка, колег-акторів з інших театрів, театральних критиків, родини актора.

  «Зустріч Богдана Сильвестровича з колективом перед початком нового сезону завжди була дуже зворушливою. – сказав на відкритті пам’ятної дошки Міністр культури України Євген Нищук. Він приходив і ти розумів – сезон відбудеться, що попереду багато цікавих прем’єр та творчих проектів. І ця рука, яку ми сьогодні бачимо – вона символічна. Це – Золота рука Майстра. Нехай до неї підходять глядачі, студенти театральних вишів. І нехай вона буде тією настановою Богдана Сильвестровича, який з Небес благословляє на новий сезон, нові постановки, збереження самого театру та його духу. Від себе та від імені Уряду хочеться додати, що ми докладатимемо зусиль задля процвітання театру».

  Автором відбитку став скульптор Ігор Романовський. Каже, у втіленні проекту йому  допомагали і дирекція театру, і родина. І зізнається, захоплений талантом Ступки, працював дуже натхненно.

  «Я щаслива людина, що жив в одну епоху з Богданом Сильвестровичем, що мав можливість ходити на його вистави і що одного дня він подарував мені півтори години свого часу, аби я зміг зробити цей відбиток. Впевнений, тепер ця надзвичайна енергетика, яка від нього завжди струменіла – передаватиметься і усім, хто торкатиметься цієї руки».

  Торкатися до відбитку рекомендовано, запевняють у Театрі.

  "Від гарної людини отримати благословення, навіть таке символічне, - це надзвичайно здорово, - каже генеральний директор театру ім. І.Франка Михайло Захаревич. Тому торкайтеся, і багато. Скільки будете приходити – торкайтеся. Від цього будете тільки щедріші, добріші, душевніші"

  А голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач додає: «Богдан Ступка любив казати: «Театр – то саме, що життя, але на каблук вище». І от оцю височінь він приносив в усю свою творчість. І не лише у театр, а й кіно. Був втіленням колосальної енергетики і таланту»

  Нагадаємо, сьогодні, 27 серпня 2014 року у Національному театрі імені Івана Франка розпочнеться ювілейний 95-й сезон. На Великій сцені покажуть виставу «Назар Стодоля» за драмою Тараса Шевченка. Усі кошти, виручені з продажу квитків перерахують військовим, що знаходяться у зоні АТО.