• In English
 • МОЗ максимально пришвидшило проведення централізованих закупівель за усіма державними програмами
  опубліковано 27 серпня 2014 року о 15:46

  На даний момент Міністерство охорони здоров’я України проводить усі процедури відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» для остаточного завершення процесу централізованих закупівель та фінансування 17 державних цільових програм охорони здоров’я, на які відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачено 2,160 млрд. грн.

  Станом на 26 серпня 2014 року уже закуплено ліків та виробів медичного призначення на суму 102,3 млн. грн., з них акцептовано пропозиції учасників торгів на суму 46,8 млн. грн., тривають основні закупівлі на суму 1 млрд. 820 млн. грн., проводяться підготовчі процедури щодо початку закупівлі на суму 237,7 млн. грн. у найближчі дні.

  Нагадаємо, щорічно МОЗ України проводиться близько 200 процедур закупівель, у середньому за 40 напрямами використання бюджетних коштів.

  Варто підкреслити, що цього року були виявлені значні труднощі у проведенні централізованих закупівель, які полягали в перевищенні ціни лікарських засобів та виробів медичного призначення в середньому на 55-60% майже за усіма програмами у зв’язку з коливанням курсу національної валюти, введення ПДВ на медичні вироби.

  У зв’язку із нагальною необхідністю було прийнято рішення, що закупівля медикаментів та медичних виробів за усіма програмами проводиться за скороченою процедурою.

  Засідання постійних робочих груп та формування інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівель за відповідними програмами відбувається в одноденний термін.

  Варто наголосити, що на даний момент за процедурами закупівель переоголошено 90% державних цільових програм за усіма напрямами.

  Для пришвидшення проведення централізованих закупівель та обговорення питання індексації очікуваних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення в Міністерстві охорони здоров’я України було проведено міжгалузеву нараду за участю представників усіх зацікавлених міністерств та відомств, і прийнято постанову КМУ від 06.08.2014 року № 325 «Про внесення змін до Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я», що дозволяє оперативно здійснювати процедури державних закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення для забезпечення потреб усіх регіонів.