• In English
 • Перший електронний іспит для нотаріусів відбудеться 6 жовтня, - Павло Петренко
  опубліковано 26 серпня 2014 року о 19:07

  Перший електронний іспит на право займатися нотаріальною діяльністю відбудеться 6 жовтня. Тестування пройде за адресою: м. Київ, вул. Артема, 73. Таке рішення було прийняте у ході установчого засідання Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції, яке відбулося сьогодні під головуванням очільника Мін’юсту Павла Петренка.

  «За багато років проведення іспитів за старим форматом з’явилися легенди про те, як непросто стати нотаріусом. На жаль, у цьому була і велика провина Міністерства юстиції, яке створювало штучні перепони. Тому ми прийняли рішення, яке дасть можливість вільного доступу до цієї професії особам, які дійсно на це заслуговують, не залежно від того, чи є у них кошти», - зазначив Міністр юстиції.

  Іспит проходитиме за новим форматом. Замість співбесіди з представниками комісії буде проведено повністю автоматизовані комп’ютерні тести. Комп’ютерна програма, залежно від кількості правильних відповідей, визначатиме вдало чи невдало претендент пройшов тестування.

  «Порядок, який ми розробили, повністю прибирає суб’єктивний фактор та корупційну складову у прийнятті рішення щодо успішного чи неуспішного складення іспиту. Це була моя принципова позиція. Іспит має бути повністю автоматизований», - зазначив очільник Мін’юсту.

  Він також наголосив, що головне завдання при підготовці до іспитузабезпечити його проведення максимально прозоро і публічно.

  «Претенденти, які здаватимуть іспит за новою процедурою, мають відчути, що їхні долі знаходяться в їхніх руках. Хто добре підготувався, той стане нотаріусом. А хто не зможе вдало скласти іспит, повинен буде повернутися до підручників, щоб краще підготуватися до наступного разу.  Іспит проходитиме публічно, за участі ЗМІ», - наголосив Павло Петренко.

  Нагадаємо, у травні Міністерство юстиції України запровадило електронну систему іспитів для отримання нотаріального свідоцтва. Така процедура унеможливила будь-який суб'єктивний фактор впливу на тих, хто складає та приймає іспити, та таким чином знищила корупційну складову, яка до того часу існувала в цій системі. Електронний іспит проводитиметься за принципом зовнішнього незалежного оцінювання. Періодичність проведення іспитів збільшена з одного до чотирьох разів на рік.