• In English
 • Набула чинності постанова КМУ про порядок вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електроенергії
  опубліковано 26 серпня 2014 року о 17:56

  Постанову № 372 «Про затвердження Порядку вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії» схвалено Урядом 13 серпня 2014 р.

  Розроблено документ на виконання статті 29 Закону України “Про засади функціонування ринку електричної енергії України”.

  Постановою затверджено Порядок вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії. Зазначений Порядок визначає підстави та процедуру прийняття рішень про вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії через виникнення аварійних ситуацій в об’єднаній енергетичній системі України, викликаних пошкодженням електроенергетичних установок, їх елементів, споруд або внаслідок надзвичайних ситуацій.

  Також документом визначено критерії порушень нормальної роботи ринку електричної енергії, у разі виникнення яких вживатимуться тимчасові надзвичайні заходи, серед яких -  пошкодження електроенергетичних установок та/або незаконне втручання третіх осіб у функціонування електроенергетичних установок та мережевого господарства, які призводять до порушення режиму допустимих перетоків магістральними та міждержавними електричними мережами, перевантаження мережевих елементів, зниження резерву енергогенеруючих потужностей об’єднаної енергетичної системи України нижче допустимого рівня протягом трьох діб, критичний стан забезпечення паливом тощо.

  Зазначеним Порядком передбачено можливі тимчасові надзвичайні заходи на ринку електричної енергії, зокрема обмеження цін на ринку електричної енергії, встановлення учасникам ринку електричної енергії особливих умов купівлі-продажу електричної енергії, встановлення особливих умов експорту або імпорту електричної енергії та інші.

  Згідно з Порядком, тимчасові надзвичайні заходи можуть вживатися на період, що не перевищує один місяць, причому рішення про їх вжиття приймається на засіданні Кабінету Міністрів України за поданням Міненерговугілля або НКРЕ, а рішення щодо продовження терміну дії заходів приймається також Урядом, проте не більш як на один місяць.

  У документі зазначено, що тимчасові надзвичайні заходи повинні мінімально впливати на функціонування ринку електричної енергії, наскільки це можливо, та застосовуватися до суб’єктів ринку електричної енергії в обсягах, необхідних для подолання наслідків такої ситуації.