• In English
 • Сьогодні ми можемо нагодувати власну армію, забезпечити внутрішній та зовнішній ринки, - Ігор Швайка
  опубліковано 26 серпня 2014 року о 17:22

  «Незважаючи на 30% втрати експортного ринку з Росією, наша держава зможе спокійно переорієнтуватись, адже отримала можливість постачати продукцію у понад 100 країн світу. Так, маючи європейський номер та завдяки ухваленим Парламентом законам, українська продукція може потрапити не тільки на ринок ЄС, але й на будь-який інший». Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зазначив в ефірі телеканалу «TV 4», перебуваючи з робочою поїздкою на Тернопільщині.

  Міністр також зауважив, що завдяки рекордній кількості зерна Україна може задовольнити зовнішній ринок, нагодувати армію і всю країну.

   «Незважаючи на втрати через окупацію Криму та бойові дії на сході країни, цьогоріч ми маємо хороші врожайні показники. Звісно, сьогодні на експорті зерна ми можемо непогано заробити, але треба чітко розрахувати той баланс, завдяки якому ми забезпечимо як внутрішній ринок, так і зовнішній, задовольнивши існуючі потреби", - розповів Міністр.

  Також Ігор Швайка відзначив, що сьогодні ми віддаємо армії те, що повинні були надавати у попередні роки на постійній основі: «Протягом минулих років ми мали технічне розкрадання бюджету, знищення військової техніки. Треба визнати: українська армія не була готова до розв'язаної сьогодні війни. Тому потребує всього: від бронежилетів до продуктів харчування. Робота із постачання продуктів першої необхідності в зону проведення АТО діє на постійній основі. Втім, є порушення логістичного ланцюжка у східних регіонах через мінування доріг бойовиками, які там діють. Це дещо ускладнює ситуацію, але продукти першої необхідності постійно надходять до зони АТО», – наголосив Ігор Швайка.

  Крім того, Міністр розповів про альтернативні види пального з біоенергетичних культур, завдяки яким Україна має найкращі можливості в Європі з виробництва біосировини.

  «Те, що сьогодні росте на дослідних полігонах енергетичних культур Панфильської дослідної станції Інституту землеробства НААН – це те, що в перспективі двох-трьох років замінить мільярди кубів газу для всієї України», – наголосив Міністр Ігор Швайка.