• In English
 • Україна відзначає 23 річницю Незалежності
  опубліковано 24 серпня 2014 року о 14:42

  24 серпня 2014 року Україна відзначає 23 річницю Незалежності. В знак пошани перші особи держави – Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк і члени Уряду, Голова Верховної Ради Олександр Турчинов, представники КМДА та дипломатичного корпусу, депутати, Голови церков – поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському та Володимиру Великому. А також вшанували пам'ять українців, що загинули від рук найманців у лютому 2014 року, біля пам’ятного Небесній Сотні на вулиці Інститутській. Хрещатиком в рамках військового параду пройшлися представники усіх видів українських військ та проїхала військова техніка. По завершенні урочистих заходів її буде направлено у зону АТО. 

  «Нинішній День незалежності – це не просте свято. Нажаль, радіти за таких обставин ми не можемо. Але цей день – це та точка незворотності нашого шляху. День Незалежності має утвердити в нас те, що наші хлопці, що стали жертвами цієї кривавої, хоч і офіційно не об’явленої війни, не дарма пішли», – каже Міністр культури України Євген Нищук.

  Всі ті заходи, які ми анонсуємо, несуть в собі бажання підняти дух нашого народу, не впадати у відчай, а спільно перемогти, хоч як би важко це не було. І підтвердженням цього є настрій українців. Чи не вперше в цих складних обставинах, в подіях війни, ми відчули повагу до себе, до своєї землі, своїх символів - це сотні прапорів у вікнах будинків та на автомобілях, ці українські гасла на футболках, ця крихітна малеча у вишиванках. Ці сльози в очах жінок і чоловіків, коли грає наш реквієм за загиблими пісня «Плине Кача» і та гордість, коли Хрещатиком проходять учасники антитерористичної операції на сході нашої України. І ця впевненість – Україна точно переможе!

  Низький уклін тим, хто зараз, і у цей знаковий для нас день продовжує боронити Україну від ворога. Ми пишаємось вашим патріотизмом! Слава Україні! Героям Слава!»

  Широкомасштабні святкування у столиці цьогоріч, з огляду на складну ситуацію в країні скасовано. О 18:00 на Софійській Площі розпочнеться захід за участі музичних колективів, що з виступами їздять у зону АТО, а також дають концерти, піднімаючи бойовий дух, по військових частинах і батальйонах усієї України. В рамках заходу буде також показано музичну академію «З нами Бог» - музичний реквієм, присвячений загиблим українським військовим. Музику до нього створювали композитори – Алла Загайкевич, Олександр Щетинський, Іван Небесний, текст написав – поет Дмитро Лазуткін.