• In English
 • Юрій Продан поінформував дипломатів про ситуацію на ринку електроенергії
  опубліковано 22 серпня 2014 року о 17:44

  22 серпня у приміщенні Міненерговугілля відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана з представниками посольств в Україні країн Євросоюзу, США та Японії. На зустрічі також був присутній Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

  У ході розмови Юрій Продан поінформував про успішні випробування трубопроводу «Вояни - Ужгород» та початок тестових реверсних поставок природного газу зі Словаччини. Також Юрій Продан зазначив, що українська газотранспортна система забезпечує транзит природного газу до країн ЄС з Російської Федерації. Однак Міністр наголосив, що надійність цих поставок залежить від ВАТ «Газпром», адже компанія може безпідставно припинити газопостачання до європейських країн, як це вже було у 2009 році. 

  Крім того, Міністр поінформував дипломатів про ситуацію на ринку електроенергії та пояснив необхідність запровадження надзвичайних заходів на ринку електроенергетики з огляду на обставини, що склалися в наслідок практично повного припинення постачання вугілля з Донецької та Луганської областей, що спричинено бойовими діями та діяльністю проросійських терористів на Сході України.

  «Головне завдання – зберегти життєдіяльність нашої економіки і забезпечити надійність електропостачання у цих умовах», - підкреслив Юрій Продан.

  Міністр відповів на запитання дипломатів та наголосив на важливості отримання максимальних об’ємів реверсних поставок природного газу до України, адже позиція російської сторони щодо неприйняття спільної пропозицій України та ЄС щодо визначення компромісної ціни на газ наразі не змінилася. 

  Зустріч засвідчила підтримку України у вирішенні питань посилення енергетичної безпеки країни.