• In English
 • Підприємці допомагають створити Службу фінрозслідувань
  опубліковано 22 серпня 2014 року о 15:43

  Підприємці допомагають створити Службу фінансових розслідувань. Про це повідомив Перший заступник Голови Державної фіскальної служби України Володимир Хоменко під час кущового семінару для платників податків та громадськості Києва та Київської області.

  «Фактично підприємці допомагають нам створити нову Службу - бізнес та громадськість надали більше 200 пропозицій до законопроекту щодо створення Служби фінансових розслідувань», - каже Володимимр Хоменко.

  Найбільше пропозицій надали Федерація роботодавців України, Спілка орендарів і підприємців України, Спілка аудиторів України, УСПП, Центр  наукових фінансово-економічних експертиз, а також підприємці та юристи.

  «Переважну більшість пропозицій ми врахували у фінальному законопроекті. Зауваження стосувалися аудиту, кадрового забезпечення, громадського контролю та впровадження системи стримувань і противаг», – зазначив Володимир Хоменко.

  За його словами, створення Служби фінрозслідувань активно підтримують представники впливових світових організацій, а ефективність існування такої структури вже підтверджено досвідом інших країн (Італії, Швеції, Австрії, Польщі, Грузії та США).

  У той же час створення Служби фінансових розслідувань не лише дозволить зосередити в єдиній структурі зусилля із протидії загрозам у фінансово-економічній сфері, а  й зекономить значні державні кошти, оскільки будуть скасовані витрати на утримання структур-дублерів.

  «Сьогодні на утримання підрозділів, які займаються розслідуванням економічних правопорушень, витрачається 2 млрд. грн. бюджетних коштів. Працюють у них понад 20 тис. працівників. У структурі Служби фінрозслідувань чисельність працівників передбачена 8-10 тис. осіб. Тобто за рахунок штатної оптимізації ми зберігаємо бюджету 1 млрд. грн», – підкреслив перший заступник голови ДФС.

  До того ж, таке скорочення, впевнений Володимир Хоменко, дозволить суттєво підвищити заробітну плату працівникам служби, що, у свою чергу, усуне можливість корупційних проявів.

  Крім того, на його думку, внаслідок нових підходів у проведенні перевірок бізнесу буде зруйновано корупційну складову у стосунках держава - підприємець. В основу відбору платників до перевірок буде покладено економічний аналіз. Перевірятимуться лише ті підприємства, які потраплятимуть під встановлену систему ризиків, що автоматично значно скоротить кількість безпідставних перевірок.

  Перший заступник голови ДФС також наголосив, що за пропозицією бізнесу функція аудиту, яку раніше планувалося включити до Служби фінрозслідувань, залишиться в ДФС. Норми законопроекту з регулювання контрольно-перевірочних функцій СФР передбачають її реалізацію лише у рамках досудового розслідування. Контроль внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів Служба здійснюватиме вже після відкриття кримінального провадження. Дослідження фінансової звітності, систем внутрішнього контролю і аудиту, транзакцій здійснюватиметься виключно за рішенням суду.

  Контролюватиме діяльність Служби Громадська рада. Вона подаватиме пропозиції щодо проектів нормативно-правових актів, проводитиме їх антикорупційну  експертизу.

  «Громадська рада здійснюватиме контроль за врахуванням у роботі Служби пропозицій громадськості та ініціюватиме звіт голови СФР перед Парламентом та Урядом. Водночас громадський контроль має бути об’єктивним, а не засобом випливу на керівництво, та забезпечувати відкритість діяльності Служби», – наголосив Володимир Хоменко.

  Нагадаємо, що створення Служби фінансових розслідувань передбачено проектом Закону «Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями», яка поєднає контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування.

  Новостворена Служба сприятиме оптимізації бюджетних витрат, зменшенню адміністративного тиску та збільшенню бюджетних надходжень за рахунок радикального зменшення тіньових фінансових схем.